Nurettin Topçu’nun Ahlak Kitabından 10 Alıntı

Selamunaleyküm 🙂  Size kendinizi sorgulatacak: “Neredeyim, nereye varmam gerekiyor?” sorularını kendinize sormanızı sağlayan bir kitap, “Ahlak”. İnşallah aldığımız alıntılar da sizler için faydalı olur. Kitabı okumanızı tavsiye ederiz. Rabbim ilmimizi arttırsın. Bizleri doğru yoldan ayırmasın. Güzel ahlak sahibi mü’minler olarak yaşayıp, ölmeyi nasip etsin. Âmin.  Kaynaklar Topçu, Nurettin. Ahlak. İstanbul: Dergâh Yayınları, 2020.

Medeniyet Aklı Kitabından 10 Alıntı

Medeniyet aklı kitabı, her medeniyetin bir kurucu aklı olduğunu, sanattan devlet idaresine, dinden orduya kadar her yerde görülen uygulama, politika ve geleneklerin aslında tek bir dünya görüşüne, bir kurucu akla, bir ”medeniyet aklı”na dayandığını göstermek için yazıldı..  Kaynaklar Medeniyet Aklı – Savaş Barkçin

Diriliş Neslinin Amentüsü Kitabından 4 Alıntı

“Kendimin bir diriliş eri olduğuna inanıyorum. Bir diriliş cephesi bulunduğuna ve kendimin de o cephede bir savaş adamı olduğuma, olmam gerektiğine inanıyorum.” Kaynaklar | Sezai Karakoç, Diriliş Neslinin Amentüsü.

Şeyh Hasan Ali’den Hayatınıza Yön Verecek 20 Alıntı

1. Allah'ın size ne kadar çok nimet bahşettiğini düşünmeye başlayın. Teker teker, her birini hatırladığınızda ve düşündüğünüzde, Elhamdulillah deyin. 2. Neden -Allah'ım ben şu yanlışı yaptım, cezayı hak ediyorum, cezalandır beni- diyorsunuz ki? Bunu neden istiyorsunuz? Neden kendinize bunu yapıyorsunuz? Allah'ım beni affet, deyin! Allah'ım beni sıkıntıdan kurtar, deyin! 3. Sizden bir şey yapmanızı istiyorum.

Omar Suleiman’dan Hayatınıza Yön Verecek 20 Alıntı

1. İmanın tatlılığını anlayabilesin diye; Allah (celle celalühu), bazen bu dünyanın acısını sana tattırır. 2. Mühim olan yarışa nasıl başladığın değil, nasıl sona erdirdiğin... Merhametli bir Yaratıcın ve açık potansiyelin var. Zor geçen geçmişinin, geleceğine hükmetmesine izin verme. Tövbe ettiysen eğer, yoluna devam et ve harika işler yap. 3. Başkalarını kıskanarak kendine hakaret etme! 4.