Eşleri İçin Süslenmeyen Müslüman Hanımlar


1
1 Beğeni

Bir gün bir arkadaşım bir şeyler almak için çıkageldi ve beni makyajlı, takılar takmış ve süslenmiş vaziyette gördü, haliyle bir yere gideceğimi düşündü. Ona gitmeyeceğimi söylediğimde sebebi onu şaşırtmıştı.

“Eşimin işten geliş saati” dedim ve

“Sen eşin için hala hazırlanıyor musun?” dedi.

“Evet, ne demek hala?” dedim.

“Ben evliliğimizin ilk dönemlerinde hazırlanırdım artık yapmıyorum.” dedi.

Maalesef ki bu evli Müslüman hanım kardeşler arasında çok alışılageldik bir senaryo. Öyle ki kocaların eşlerine karşı en yaygın şikayetlerinden biri de eşlerinin evde kendilerine bakmaması.

Birçok Müslüman hanımın evlendiklerinde kendilerine bakmamaya başladıklarını gözlemledim. Bazı evli hanımlar yalnızca dışarı çıkarken süsleniyorlar, bazıları için de basit bir tişört ve eşofmanlar evin içinde mükemmel bir keyif yapma kıyafeti oluveriyor.

Hanımların Süslenmeme Sebepleri

1.Dindar bir erkekle evlendikten sonra hanımlar beyaz atlı prenslerinin onların görüntülerine değil imanına bakacaklarına düşünüyorlar. Güzelliklerinin yalnızca “dindarlık”larıyla ilgili olduğunu düşünüyorlar.

2.Erkekler de eşlerini giyinmiş süslenmiş görme arzularını ifade etmiyorlar. Veya onlar giyinip süslendiklerinde iltifat etme lüzumunu görmüyorlar ve bu da eşlerini “Takmıyor ki!” düşüncesine götürüyor.

Unutmayalım, dindarlık bir kişinin dış güzelliğine yansıyacak bir iç güzellik olabilir fakat ikisi bağımsız hususiyetlerdir.

Kadının eşi için güzel görünme konusunda bir yasak yok, hatta bir kişinin kendisini eşi için güzelleştirmesi ve onu mutlu etmesi yalnızca teşvik edilen bir amel değil aynı zamanda Allah tarafından da mükafat kazandıracak bir ameldir.

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’e hangi kadın daha hayırlıdır diye sorulduğunda o şöyle buyurdu:

Eşi kendisine baktığında ona neşe ve sürur verir, kendisine bir şey emrettiğinde eşine itaat eder, kendi nefsinde ve malında eşinin kerih gördüğü hususlarda ona muhalefet etmez. (Ahmed 7425 Nesei 3231 Beyhaki 7/82 Hakim 2/161 Albani 1786-İrva)

İşte bu yüzden hanımlar, lütfen eşleriniz eve dönmeden önce düzenli olarak,

1.Duş Alın

Yemek kokularının gittiğinden emin olmak için

1

2.Kıyafetlerinizi değiştirin

2

3.Yüzünüzü bir temizleyiciyle yıkayın

3

4.Hafif bir makyaj yapabilirsiniz

4

Harama karşı değil en helâliniz için..

Lütfen nasıl yapılır bilmiyorum bahanesini kullanmayın.

5.Takı takın

5

6.Saçlarınızda güzel bir model deneyin

6

Elektriklenen saçlarla krem, besleyici yağ, sprey veya düzleştiriciyle başa çıkılabilir.

7.Parfüm Kullanmanın Tam Zamanı

Dışarı çıkarken kullanmak yerine evde eşinize güzel kokmak için parfüm kullanın.

7

8.Belirli Zaman Aralıklarında Cildinize Bakım Yapın

8

Hem evde yapılabilen, hem de makul fiyatlara satılan yüzlerce temizleme ve bakım ürünü var.

Sevgili kardeşler, ne ferace fazla kiloyu kapatmak içindir ne de tesettür bakımsız, dağınık saçları saklamak içindir. Eşofmanların en rahat kıyafetler olduğunu biliyorum ama eşiniz gelmeden önce değiştirilmeye ihtiyacı var 🙂

idealmuslimah.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından Türkçe’ye çevrilmiştir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
3
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
4
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
8
HARİKA
HAHA HAHA
2
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
5
BAŞARILI

43 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Müslüman ve tesettürlü bir bayanım. Bu tip yazıları okuyunca dinimi sizin gibilerin ağzından öğrenmediğim için şükrediyorum. Bu nasıl kaba ve yukarıdan bakan bir üslüp! Yazının sonuna kadar zor tahammül ettim. Öncelikle Allah her insana akıl fikir irade vermiş.Bir kimse Allah’ın emirlerine uymak için başını örtüyorsa bu örtünün kendi kusurlarını kapattığı düşüncesine zaten kapılmaz. Niyetiniz ilişkilerdeki bir takım eksiklikleri tespit edip tavsiye vermekse bu konuda tek taraflı olmamanız gerekir. Yazdıklarınızda erkeğin kendine göstermesi gereken özene, eşine destek olabileceği konulara dair en ufak bir ayrıntı bile bulamadım. İslam kadınları kukla gibi yönlendirmeyi onların aklını çalıştırmalarına izin vermemeyi mi öğretiyor sizin anlayışınıza göre.Şahsiyet sahibi kendine saygı duyan bir insan ne yapması gerektiğini bilir. Önce Müslüman ailelere kız çocuklarına nasıl şahsiyet kazandırılması gerektiğini anlatın ama tabi bunu anlamaya önce kendinizden başlayın tam zamanı vakit kaybetmeyin…(Sizin üslubunuzla yazmaya çalıştım ki daha iyi anlayabilin…)

  1. @NUR.Neden bu kadar agresif bir tepki verdiginizi anlayamadim. Yazida islama aykiri herhangi bir unsur mu var? Bu yazidan “islam kadinlari kukla gibi yonlendirmek istiyor ve akillarini calistirmalarina izin vermemeyi ogretiyor” mesajini nasil aldiniz merak ediyorum. Bu yazi evli musluman bayanlara evlilik hayatinin bir bolumu ile ilgili kisa bir hatirlatma. Musluman aile hayatinin her noktasina deginilen bir kitap degil ki elestirilerinize muhatap olsun. Esine suslenen musluman bayan dusunemeyen ve bilincsiz ve sahsiyetsiz mi oluyormus ki sahsiyet egitiminden dem vurmussunuz? Yazi musluman aile hayatinin mutlu ve huzurlu ilerlmesi icin gereken ufak noktalardan birine deginmis emr_i bil ma’ruf niteliginde. Malesef elestiriniz yersiz olmus. Paylasim icin emegi gecen kardeslerden Allah razi olsun.

   1. “Bu yazi evli musluman bayanlara evlilik hayatinin bir bolumu ile ilgili kisa bir hatirlatma. Musluman aile hayatinin her noktasina deginilen bir kitap degil ki elestirilerinize muhatap olsun.”
    Doğru bir noktaya değinmişsiniz. 🙂

  2. hanimefendi basligi okuduysaniz hanimlar icin bir yazi oldugunu farketmis olmaniz gerekirdi.Bu sitede erkeklerin de dikkat etmesi gereken hususlardan bahseden yazilar var.Acin okuyun bos laf yapacaginiza.

  3. Sevgili kardeşler, ne ferace fazla kiloyu kapatmak içindir ne de tesettür bakımsız, dağınık saçları saklamak içindir. Eşofmanların en rahat kıyafetler olduğunu biliyorum ama eşiniz gelmeden önce değiştirilmeye ihtiyacı var ?
   Bu yazıdan anlaşılan çok üstüne alındığın durumlar olmuş
   Hanım efendi evde tesettür neden dağınık saç için evde ferace neden kilo kapatmak için yazıda evde yapman gerekenden bahsediyor dışarda ferace giyme demiyor dışarda tesettür takma demiyor allah seninkine sabır versin…

  4. Yorum benim hanımdan olabilirdi. Dindar olduğunuzdan şüphem yok ama unutmayın şeytan dindarlığınizdan sizi kibirlendiriyor.
   Benim hanımda aynen. Kendini okadar dindar sayiyorki o bir seçilmiş melek biz koca şeytan. Hatta neden kocaya bukadar ithat edilmesi gerekiyormuş diye karşı çıkıyor. Okadar kibirliki gözüne sürme yapsa benim için yapıyor diye inadına yapmaz ama dışarda bi Termini olsa yapar.
   Eğri oturalım doğru konuşalım. Benim gözüm dışardaki süslü kadınlarda kalıyor ama şu manada: benim hanımda böyle biraz süslense olmazmı?
   Tabiki bu yüzden hanımıma karşı git gide agresiflik besliyorum içimden. Şimdi diyeceksiniz süslendigi zaman iltifat yok. Tam tersine hep diyorum böyle güzel olmuş vesayre. Açıkça da söyledim kaç kere nezaketle gözlerine kirpiklerini süslediğin zaman çok güzel oluyor. Bizimki hemen yapmayınca çirkinim değilmi mantığıyla agresif oluyor.
   Evet doğru onca kadın kirpikler yapıştırır nerdeyse böcek yapışmış gibi abartır bizimki neredeyse daha erkeklesmek icin kesip kisaltacak.
   Sizin kafadan kadınlar için müslüman rahibe kafasinda giden kısırlaştırılmış bir ortam lagzim. Ama unutmayın boşuna peygamberimiz dememiş kocasını başka kadınlara baktirtan kadina melekler her saniye lanet yağdırıyor diye. Bu sözü şimdi anlıyorum…

   1. bu konuyu eşinizle yüz yüze konuşmalısınız, uygun bir dille anlatırsanız inşAllah sizi anlayacaktır.

  5. Konuşacak daha önemli meseleler var diyenlerin nasıl gaflet içerisinde olduğunu görüyoruz. Buradan pay çıkarabilecekken dalaşmak da tam bu konuda eksiği olan birine ait olabilir. Zor gelebilir elbette ama empatiden yoksunluk bu kadar olmaz yaa. Sizden tek bir şey isteniyor o da kocanıza karşı güzel görünmeniz. Bunuda yapamayacaksanız ne diye evlendiniz ki??

  6. Musluman hanimlar icin bu tavsiyelerde bulunan birinin musluman erkekler icin serbestsiniz les gibi kokabilirsiniz vs.deme ihtimali olabilirmi. Ayrica konu basligi bu oldugu icin bu sekilde kaleme alinmis. Ozon tabakasi deliniyor buzullar eriyor demedigi icinde elestirilebilirmi bu yazi.:)

 2. Aynı hassasiyeti erkeklerden bekliyoruz ama maalesef… erkek dediğin böyle olur diyerek gerek ağzıyla gerekse dış görünüşüyle gerekse çıkardığı sesler ile iticiliğin doruk noktasında oluyorlar…
  Erkek küfür etmez, argo konuşmaz
  Erkek gaz çıkartıp durmaz
  Erkek karısına hoş gözükmek için güzelleşir. Klozet taşı gibi bir ağız ile karısının karşısına çıkmaz…

 3. Vayyyyyyy cok dolmus arkadas bunlar.. Ya evlilik dedigin karsilikli beklenti olursa o evlilikten hayat cikmaz… Evlilik dedigin birbirini tamamlamaktir. Esin yapmiyor ise sen yap …evlilik beklenti olamazzzzzzzz evlendin ise tamamlayacaksin

 4. Neden sürekli herkes “bayanlar” başlığının altına “fakat erkekler” diyerek yoruma başlıyor? Kadınlar evlilikleri için bir şey yapmak istiyorsa önce bu yaklaşımlarından vazgeçsinler. Bir çok sitede bunu gördüm. Bu sayfanın erkekler içinde çok güzel yazıları oluyor. Eğer siz ayrıntılı bilgi istiyorsanız gidip kitap okuyun. Zaten bu konuda yazılmış yüzlerce kitap var. Bu insanların burada ki emeklerini ve yararlarını da suistimal etmeyin.

  1. Doğru söz.Kadın olsun erkek olsun her iki tarafında sorumlulukları var ve bu sorumlulukları bilip üstüne düşeni yapmalı herkes.Bu konunun bir benzeri erkekler için de var.Her üstümüze geleni “ama onlar” “ama diğerleri” diye başlarsak bu hayattan hiçbir şey öğrenemeyiz, yüce kitabımız Kur’an ‘ı da yaşayamadığımız anlamına gelir.Allah bizlere diğerlerinden sorumlusunuz mu diyor, yoksa herkes kendisinden sorumludur üstüne düşeni yapsın mı diyor.
   Herkes önce kendisine bakıp kendisini düzeltsin, kimseye kulp bulup kusur aramaya çalışmasın.Ondan sonra diğerlerini düzeltirsiniz.

 5. Her seyi ben biliyorum, ben cok guzel saptama yaparim tarzi ego merkezli sacma sapan fikirlerinizi hayatin en buyuk dogrusuymus gibi bir kibirle yazmayin lutfen. Okudum, maalesef vakit kaybi. Makyajmis, parfummus? Bu tarz urunler icin hayvanlarin birer copluk gibi katledildigini de biliyor musunuz hanimefendi? Siz kocanizla samimiyeti ruj uzerinden kurdugunuzu hayal ede durun, sizin fanteziniz icin bilmem kac tane hayvan kurban olmak zorunda. Ayrica o kimyasallari gozenekleriniz emiyor ve bu maddeler dogal olarak ‘SER’ dir. Serde hayir aranir mi? Esinizle iletisiminizi gelistirin once. Iletisim ve samimiyet baglarinin eksikligini makyaj urunleri ya da sac masasiyla kapatamazsiniz hanimefendi. Gun gelir darlik olur, o zaman kocanizin sizden bekleyecegi sey darlikta bir guler yuzdur, dudaklarinizda ruj var mi diye bakinmaz eminim. Biraz iciniz titremistir umarim, yoksa durum vahim. Mazallah egonuzun duvarlari sarmis dort bir yaninizi.

  1. Çok Doğru bir tespit. Kimyasallarla Allahın yarattığı bir bedeni kirletmeye ne lüzum var. Sen kişisel temizliğine önem ver. Ne parfüme gerek kalır ne saç düzleştiricisine. Her insanın kendine özgü kokusu vardır zaten parmak izi gibi kokuda özeldir tektir.

   Kadının bedeninin cinsel obje gibi tanıtılmasından vazgeçin artık. Bütün işimiz gücümüz erkeğin egosunu tatmin etmek değil. Kadının ruj sürmesi normal karşılanıyor fakat erkek yapsa gülünür. Demek istediğim şudur ki bir bayan en doğal en zararsız şekilde süslenmeli eşine. Ve makyajla parfümle erkeği bu gibi durumlara aalıştırmamalı. Elbet elden ayaktan kesileceğiz ozaman erkek aynı heyecanıı bulamayınca dışaarıya yönelecek. Oysaki sen dinin emrettiği gibi temizliğine önem verip bakımlarını tam yaparsan ne makyaj ne paarfüm nede farklı farklı kıyafete gerek kalır. Erkekleride bukadar ucuz görmeyin sanki onların beyni duygusal değil görsel çalışıyor. Erkekleri bukadar aşağılamayın.

   1. Peygberimizin kadınların eşlerine karşı parfüm kullanmasını, eve gelmeden kılık kıyafetine çeki düzen vermesini tavsiye ettiği hadisler mevcuttur.
    Yazı ve üslubu sizi rahatsız edebilir, ama peygamberin sözünün üstüne söz söylemek biz müminlere yakışmaz.
    Kadının kocası için suslenmesi Peygberimizin unutulan sunnetlerinden biri oldu malesef. Hem güzelliğine hem ahlakına değer veren tum saliha kadınlara selam olsun. Allah cumlesinden razi olsun.

   2. Kimyasalla yapılmayan makyaj ürünleri olduğu gibi, zararlı olmayan kimyasallar da vardır. Bilirsin hanım kardeşim. Kimya geniş bir kavram. Güzel koku sürünmenin İslam’ın sünneti olduğunu unutup bir heyecanla yazdınız bu yorumu sanırım. Siz eşinize süslenmeyin, o süslenen birini bulur. Ne diyeyim. Eşlerin birbirine süslenmesi ucuzluğu değil, güzelliği gösterir. Şikayet ettiğiniz ürünleri yaratan da Allah. Yani kullanmamak değil, hayra binaen kullanmak için yaratıldı. Siz kimi kime şikayet ediyorsunuz ki? Evde Cenneti yaşamazsanız, nefsiniz yalan Cennetlere sizi götürecektir. Nefis taşımayan, ultra mübarek bir insansanız o ayrı. (!) Bir kardeşiniz olarak sizden ricam n’olur İslam’ı böyle anlatmayın olur mu. Size inanırlar da, İslam’dan vazgeçerler sizin yüzünüzden. Allah size de bize de dünyada ve ahirette en güzel hayatı yaşatsın. Bir gafletle sivri dil kullanmış olabilirim, özür dilerim.

    1. Helal kardeşim güzel cevab. Anlamaz böyle man kafalı sözde dindar feminisler. Bunlara kalsa neden peygamber erkekdi derler hepsini duyduk.
     Boşuna cehennem kadın dolu değil çünkü haset fesat pişkinligi direkt şeytandan filtresiz uyguluyorlar.

  2. Harika bir yazı olmuş. Yanlış anlayan kardeşler de umarım yaptıkları hatayı fark ederler. Keşke yanlış anlamaya değil de, doğru anlamaya meyilli olsak hep. Ama bazen insan bu hatayı yapıyor işte. Erkeğin ve kadının evde birbirine karşı rahat olması, samimi olması gerekir. Ama vahim ki, tesettürü evde de devam eden aileler var. Şeytan helal olan eşine bakmaktan, onun en etkili bir şekilde giyinmesinden şüphe veriyor; ama dışarda bir harama girerken ”Nefsimize yenildik” gibi altı bomboş cümlelerle konuşturabiliyor. Ya evde hanımınla veya kocanla Cennet’i yaşa demiş yazıyı yazan kardeş. Güzel bir yazı yazmış, yetmemiş en güzel görsellerle süslemiş yazıyı. Ama yanlış anlayıp (ki ortada yanlış anlaşılcak şey ne, onu da göremiyorum) veya feminizme vurup iğrenç yorumlar atan kardeşler var. Kusura bakın kardeşim, İslam’ı bu yazıya yapılan bazı yorumlardan öğrenecek olsaydım ben de Müslüman olmazdım. Çünkü öğrendiğim şey İslam olmazdı. Fetrette kalırdım. Vallaha çok şükür hesabı Allah görecek, Müslümanlar değil. Yoksa ne olurdu halimiz.. 🙂

 6. Kadının en asli vazifesi Erkeğini teskin etmektir. ( ne demek istediğimi sanırım herkes anladı )
  Hz Ömer (r.a) eşine ”Kalk süslen ve beni dışarıdan koru ‘ diye buyurmuşken siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
  Yok makjaj malzemeleri cilde zararlıymış, yok hayvanlar katlediliyormuş, yok kocasına itaat eden ve süslenen bilinçsiz ve şahsiyetsiz birer kukla olur, yok kadın cinsel meta değilmişşş… Bahanelere bakar mısınız? Sen kocanı kapıda paçalı donla karşıla sonra ‘kocam beni aldattı diye git tazminat davasıyla herifi donuna kadar soy.
  Bu kafadaki bayanlar ! Siz lütfen evlenmeyin. Sizin kadınlıgınızdan da yetiştireceğiniz çocuktan da bu Ümmete fayda gelmez.
  Evli olanlarında kocalarına Allah sabır versin. Edecek başka dua bulamıyorum.

 7. Bende yaklaşık 6 aylık evliyim. Eşimde tesettürlü. Eşim evde pijama ile gezmeyi tercih ediyor. Evlendik evleneli 4 ü geçmemiştir sanırım benim için süslenmesi. Evlenmeden önce hiç böyle olabileceğini düşünmemiştim. Ben ise tam tersi istiyorum ki eşim benim için giyinsin süslensin sonuçta aldığım kıyafetler sadece dışarı için değil ya ? Eşimi herhaliyle sevmem ayrı bir durum ama gerçek hep pijamalı olması hiç iç açıçı değil. Bunu ona söylemeyi denedim söyledim de bu sefer de beni beğenmiyor musun oluyor. Dışarı çıkınca güzel kıyafetler evde pijamalı veya rahat kıyafetler. Bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum. Beklentileri olan bir erkek açısından hoş durum değil. Umarım herşey yoluna girer.

  1. Zor aşarsın. Nasihat vermeyi defalarca denemişindir. Muhtemelen eşin ekseriyette senin nasihatlerine kulak asmaz. Bunu aşmanın tek bir yolu var bir yerde bu yol biraz üzücü ne yazık ki… Eşinizin sözlerine çok değer verdiği birisi tarafından engin bir bilgiyle sağlam uyarılması gerekir. Ancak o kişinin nasihatleri onu harekete geçirebilir. Bende seninle aynı durumdayım ve hakikaten bu konu evliliğimi zorlaştırmaya başladı.

 8. Dışarı çıkarken başkaları için yaptığı süslenmeyi eğer eşinize yapamıyorsanız “Yazık size”.Hem erkek için hem kadın için geçerlidir bu konu.

 9. Yorumlardan anlaşıldığına göre çoğu bekar yorum yapanların kadınlar içinde erkekler içinde bakımlı olmak önemlidir kendi açımızdan düşünelim eşimizin bakımsız paspal bir sekilde karsimiza çıkmasını ister misiniz Allah insanı duzenli ve temize meyilli yaratmis bunu kimse inkar etmesin Peygamber Efendimiz (sav) eve gelince dislerini misfaklarmis ve güzel koku sürünürmüş bizim en güzel örneğimiz O (sav) olduğuna gore herkes kendi üzerine düşeni yapmalı. Allah’a emanet olun

 10. İyi günler dilerim herkese. Yahudinin, siyonizmin 150 yıl öncesinde yaptığı plan bugün meyvelerini veriyor malesef. Kadınlar kadınlıktan çıktı! Ne imiş kadın cinsel bir meta mıymış.. Ne imiş makyaj malzemeleri için hayvanlar katlediliyormuş… Ne imiş kocası için yıkanınca şahsiyetsizleşiyormuş… Bu lafı söylerken şahsiyetsizleşiyor haberi yok… Kalıbımı basarım bu masalları dillerine dolayanlar dışarıya çıkarken yüzüne beş karış makyaj yapıyorlar. 1 saat hazırlanıyorlar. Bi elbise alırken 40 kere aynanın karşısına geçip deniyorlar. Eyy kadın!! O halde sen şahsiyetsiz, karektersizin önde gidenisin kusura bakma! Gardrobunda ki elbiselerin %90’ını alırken beğenilme duygusuyla alıyorsun. -da eşine süslenip beğenisini almaya gelince mi şahsiyetsizleşiyorsun? İğrençleşiyorsun! Mide bulandırıcı oluyorsun!! Birde tesettürlü olduğunu ifade etmiş… Tesettürü kullanarak iğrenç düşüncesine doğru algısı vermek istiyor aklınca!! “Ben tesettürlüyüm ben yanlış yapmam.” Anladın mı? Vermek istediğin algı bu senin! Ne diyelim!.. Allah sizi ıslah etsin.

 11. Makyaja malzemeleri kimyasal içeriyor ayrıca parfümlerde alkol var tavsiyesi edilmesi doğru değil

  1. İçermeyeni sür kardeşim. Siz kocanız için süslenmeye üşenen bir bayan mısınız? 🙂 Bunlar da kılıflar gibi geldi. Güzel şeyler önermişler. İmkanlar dahilinde en iyisini yapmak yerine olmayacak olanı söylemek nedir? Helal kozmetik malzemeleri satan yerler var. Veya kendi hazırladığınız malzemeleri kullanabilirsiniz.

 12. Ben de yeni evlenmiş biri olarak genel olarak evde rahat şeyler giysem de arada bir kocamın hoşuma gider diye o eve gelmeden makyaj yapio saçımı güzelce yapıyorum beğeneceği kıyafetler giyiyorum ama her yaptığımda bu ne hal diye aşağılayıp kızdı. En son uzum bi aradan sonra dün yine yaptım belki hatasını anlamıştır diye ama çok kırıcı davrandı saatlerce ağladım özür diledi şaka yaptım falan diye ama bir daha yapmayı düşünmüyorum hem o kadar uğraşıyorum sonunda üzülen ben oluyorum.

 13. parfüm ve makyaj tavsiyesi doğru değil. makyaj helal ürünlerle de olsa yüzü yıpratır bir süre sonra hiç mi beğenmesin istiyorsunuz?? parfüm ve makyaj batı özentiliğidir erkek de biraz hoşlandığı şeyleri ayara getirsin batıya özenmesin.

 14. “evlendikten sonra beyaz atlı prenslerinin onların goruntulerine değil imanına bakacaklarini düşünüyorlar “nasıl bir cümledir . Allah aşkına yazıyı yazan arkadaşlari doğru seçin biraz İslami bilgileri doğru düzgün üslûplari olsun

 15. Çok güzel bir yazı olmuş bence eleştirilere fazla takılmamak lazım uygulayan olur veya olmaz herkesin kendi tercihi sayfa güzel paylaşımlar güzel takipteyim Allah razı olsun.

 16. Yazıyı tesadüfen gördüm ve okudum. İlla giyinip süslenmek için bir yere mi gitmek gerekiyor. Bir kadın nasıl süslenmez giyinip kuşanmaz aklım almıyor. İnsanın içinden gelecek. Hanım kardeşlerim evlilik bu değil kadın boşveremez. kendinize bakın ki kocanızda size baksın. Saygılar

 17. Yazı çok güzel olmuş, bazı insanlar takvalı kadını kocasına karşı da tesettürlü, vakarlı olarak algılıyor. Halbuki dinimizde böyle bir kadın modeli yoktur. Müslüman hanımefendi dışarıda kılığıyla kıyafetiyle yürümesiyle konuşmasıyla gayet tesettürlü ciddi vakarlı, fakat kocasının yanında ise, davranışlarıyla konuşmasıyla gayet gayumuşak olmalı; evde hoş kokular sürmeli güzel renkli hatta bazı dekolteli kıyafetler dahi giymelidir. Tabii erkekte hanımına karşı şefkatli, ilgili olmalı iltifatlar etmelidir. Hanımı ona kılığıyla kıyafetiyle davranışlarıyla ilgi gösterirken o, atletle pijamayla evin içinde dolaşmamalı, şık olmalıdır, güzel kokmalıdır ter, sigara kokusuyla evin içinde dolaşmamalıdır.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı