Aile, Evlilik

Eşinize Hemcinsiniz Gibi Davranmayın

Evliliğin ilk yıllarında, çiftler birbirinin yanında aşırı rahat olmanın ne kadar güzel olduğundan bahsederler. 

Eşinize asker arkadaşınız gibi yada gün arkadaşınız gibi davranırsanız, bir süre sonra birbirinize hitap etme şekliniz değişir, şaka anlayışınız değişir.

Gerçek şu ki, size başlarda sempatik gibi görünen bu durum zamanla dengeleri bozmaya başlar ve bu da sizi rahatsız eder.  Eşiniz yol arkadaşınızdır ama bu arkadaşlığın da bir ölçüsü olması gerekir.

Eşiniz Sevgilinizdir.

Karı koca her şeyden önce sevgili olmalıdır. Sevgilerini korumak için birbirlerine özenli davranmalıdırlar.

İnsanın en iyi arkadaşı kendi cinsindendir. Kadın-erkek yaratılış farklılıkları olduğu için her şeyi paylaşmak bazı çiftlerde bir süre sonra sorun olmaya başlar. Kadının çok detaylı konuşmasından erkek rahatsız olmaya başlayabilir. Kadınlar detayları hemcinsleri ile konuşmalıdır. (Evet biliyoruz ki detaylar önemlidir 🙂 )

Ayrıca kadınların bir kısmı küçük sorunları büyütmeye meyillidirler. Kadınlar bu sorunları paylaşmayı severler, fakat sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez. 

Erkek de kadına askerlik arkadaşı gibi davranmamalıdır. şaka da veya konuşmada ölçüsüz davranmamalıdır.

Ayrıca arkadaşlık öne alındığında bazı çiftler birbirlerine her konuda müdahale etmeye başlıyorlar. Bu müdahaleler de eşleri yıpratıyor.

Kaynaklar

”Mutlu Evlilik Okulu” kitabından derlenmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>