Eşcinsellik Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey


0

Son zamanlarda gündemimizde olan mesele eşcinsellik. Müslüman olarak konuya bakışımız nasıl olmalıdır bundan bahsedeceğiz inşaAllah.

1- Eşcinsellik Bir Hastalık Değil Tercihtir

eşcinsellik bayrak gökkuşağı
Bazı kardeşlerimiz şu soruyu soruyorlar Allah bir insanı eşcinsel yaratmışsa suçlusu kim? Aslına bakarsanız Allah hiç kimseyi eş cinsel olarak yaratmıyor. Herkes normal bir donanıma sahip. Ama insanlar yanlış tercihler sebebiyle eşcinsel oluyorlar. Bunu bilimsel olarak kanıtlayan binlerce örnek ve psikoloji çalışmaları var. Bilim bir insanın doğuştan eşcinsel olduğunu kanıtlamadı aksine bunun bir tercih olarak sonradan ortaya çıktığını kanıtlamıştır. Dolayısıyla burada bir tercih söz konusudur. Meşru olmayanbir haz alma yöntemiyle insanlar ALLAH muhafaza etsin bu ahlaksızlığa düşüyor. Çocuklar ise ALLAH korusun ahlaksız yayınları görerek buna meylediyor.

2-Eşcinselliği ALLAH Yasaklıyor!

eşcinsellik hakkında yasak

Yukarıdaki maddede bahsettiğimiz bu tercih ise yanlış bir tercih. Allahu Teala Kur’an-ı Kerim’de buyuruyor mealen:

“Lût’a da (peygamberlik verdik), o kavmine dedi ki: “Gerçekten siz, sizden önce geçen milletlerden hiçbirinin yapmadığı bir hayasızlığı (çirkin işi) yapıyorsunuz.”

 “Siz yine (kadınları bırakıp) erkeklere gidecek, (çocukların doğma) yolu(nu) kesecek ve toplantılarınızda meşru davranmayacak (edepsizlik yoluna gidecek) misiniz?” Kavminin ona cevabı: “(Tehdidinde) doğru söyleyenlerden isen, Allah’ın azabını bize getir.” demelerinden başkası olmadı.” (Ankebut Suresi 28-29)

“ (Lût:) “Eğer (dediğinizi) yapanlarsanız işte kızlarım (sizi onlarla evlendireyim).” dedi. [bk. 11/78; 26/165-166](Resûlüm!) Hayatın hakkı için doğrusu onlar (Lût kavmi kendilerini öyle kaybetmişlerdi ki)sarhoşlukları içinde şaşkınca bocalıyorlardı.“ (Hicr Suresi 71-72)

“Rabbinizin sizin için yarattığı eşleri bırakıyorsunuz da (bu kadar) insan içinden erkeklere mi gidiyorsunuz? Doğrusu siz haddi aşan bir kavimsiniz.” ( Şu’ara Suresi 165-166.) 

3- Eşcinsel Kavim Helak Olmuştur

eşcinsellik hakkında yürüyüş helak

Şuara Suresi ilgili ayet mealleri şöyle

167. Dediler ki: “Ey Lût! Andolsun ki eğer (bu sözlerine) son vermezsen, kesinlikle (buradan) çıkarılanlardan olacaksın.

168. (Lût) dedi ki: “Doğrusu ben sizin (bu çirkin) işinizden nefret edenlerdenim.

169. “Ey Rabbim! Beni ve aile (fertleri)mi bunların yaptıklarından kurtar!”

170-171. Biz de geride kalanlardan ihtiyar bir kadın (olan karısı) dışında, onu, ailesini (ve inananları) topyekün kurtardık.

172. Sonra (karısıyla) diğerlerini yok ettik.

173. Üzerlerine (helak eden) bir (taş) yağmur(u) yağdırdık. Uyarıl(ıp da yola gelmey)enlerin yağmuru ne kötü idi!

Herşeyin doğrusunu bizi Yaratan Allah’tan daha iyi hiç kimse bilemez. Bizi en güzel şekilde yaratan Allah eşcinselliği yasak etmiştir ve eşcinsel kavim helak olmuştur. Bundan ders çıkarmak gerekir unutmayalım aynı gemideyiz ve toplumdaki ahlaksızlıklara karşı elimizden geleni yapmak durumundayız. Nitekim Rasulullah aleyhissalatu vesselam buyuruyorlar:

“Bir çirkinlik gördüğünüzde gücünüz yetiyorsa elinizle, yetmiyorsa dilinizle düzeltin, ona da yetmiyorsa içinizden –o eyleme- buğz edin. Buğz etmek imanın en zayıf mertebesidir.”

(Müslim, İman 78; Ebu Davut, Salat, 232)

Rasulullah aleyhissalatu vesselam toplumu bir gemiye benzetmiştir. Bir Hadis-i Şeriflerinde sallallahu aleyhi ve sellem buyurmuşlardır:

“Allah’ın menettiği hududu koruyan ile korumayan kimsenin misali, bir gemide kur’a ile yerlerini belirleyen kimselerin misali gibidir. Buna göre, bazıları geminin üst katına, bazıları ise, geminin alt katına yerleşirler. Geminin alt katında olanlar, susadıkları zaman üst kattakilere uğrayarak, “kendi bulunduğumuz kattan bir delik açsak ve üst kattakilere zarar vermesek” derler. Bu durumda, eğer üst kattakiler, onları bu istekleriyle baş başa bırakırlarsa, hepsi birlikte batmaya mahkumdur. Eğer onlara engel olurlarsa, hem onlar hem de kendileri kurtulur.”

(Buharî, Şerike, 6)

Dolayısıyla bu kötülüğe müslüman bir insanın en azından buğz etmesi gerekir. Allah onları ıslah eylesin. Bir müslüman olarak olaya Kur’an ve Sünnettir hak ve doğru yolu gösteren rehberimiz bunlardır. Vesselam.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

10 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Selamün aleyküm yanınızda bazı yanlış noktalar var. Din alimi değilim bir Dr olarak yazacağım. Escinselligin hepsine hastalık değildir kendi tercihidir diyemeyiz. Kişi elinde olmadan da böyle hissedebilir bedeni erkektir ama beyni kadındır kadın hisseder elinde olmadan erkeklere ilgi duyar. Çocukluğunda cinsel istismara maruz kalanlarda, ileri yaşlara kadar ebeveynleri ile aynı odada kalanlarda, dominant anne çocuklarında, cinsiyetine uygun yetistirilmeyen çocuklarda daha sık görülmesi buna delildir. Psikiyatri poliklinigine gelen başörtülü lezbiyen de gördüm bu hissiyatı istemediği için anti depresan kullanan erkek de. Tıpta anne karnında maruz kalınan hormonlar veya bazı enzim eksiklikleri sebebiyle çift cinsiyetli veya cinsel gelişimi iki cins arasında kalmış hastalar vardır. Sapkinligi ile buna meyledenleri Allah ıslah etsin ama elinde olmadan öyle olanlara Allah yardım etsin zor bir imtihan

 2. Kuran’da bahsedilen yasaklanan şey eşcinsellik deil zina. Eşcinsellik kaderdir, Allah bazı kullarinı da böyle sinar, ancak bunu bahane ederek haram ilişkiye girenler günahkardır gerisine siz karisamazsiniz kendinize gelin.

  1. asıl sen kendine gel haram bir şeyi meşrulaştıramazsınız ha meşru görürsen de bedelini ödersin nokta

 3. EŞcinsel bir birey olarak öncelikle hiç bir zaman tercihim eşcinsel olmak olmadı. Kendimi bildim bileli erkeklerden hoşlanıyorum. Kim böyle zor bir hayatı tecih eder ki? Bende bir kadınla evlenip çoluk çocuk sahibi olmayı o kadar çok istiyorumki. Ama olmuyor. Bazıları da çıkıp hasta olarak nitelendiriyor. İnanın eşcinsel olmaktan dolayı çektiğm acıyı ve bundan vazgeçebilmek adına yapmış olduğum şeyleri anlayamassınız. Böyle hasta diyenlere tek cevabım umarım sizin çocuğunuz da eşcinel olur demek geliyor içimden ama demiyorum. Ayrıca Lut kavmi erkekleri kendi kadınlarından vazgeçip erkeklerle birilikte olmak isteyenlerdi. Yani heteroseksüel oldukları halde bundan vazgeçip farklı zevk için eşcinsellik yapıyorlardı.

  1. Hormon tedavisi gördünüz mü? Steroid yani anabolik testosteronlar. İnanın mucize etkisi yapar

  2. Kardeşim zorluk çekiyorsun diye kendine çıkış kapıları aramamanı ve meşrulaştırmak için gelen veseveselere hak vermemeni sana tavsiye ederim. Yani lut kavmi zevkten yapıyodu biz mecburuz gibi bişey deme sakın. Bu düşünceleri mümkün olduğunca kov aklından. Senin açından bakalım. Şunu da düşünmelisin o zaman eğer inanan bir kimse isen. Bu yaptığımın sünnette yeri var mıydı peki? Cevap bulursun. Çok zor bir imtihan olduğuna eminim fakat mücadele etmeyi asla bırakma. Üstüne gitmeden mücadele edebilmek gerek. Çünkü çok üstüne gittikçe bazı şeyler daha da alevlenir bilirsin mutlaka. Dua etmek ve salavat getimek en kolay şeylerden bazılarıdır. Hiç bırakma. Samimi bir şekilde kurtulmak istiyorsun bu halden diye anladım ben. Allah yardımcın olsun…

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı