Liste

Diyanet’ten Faydalı ve Kullanışlı 5 Mobil Uygulama

Hep diyoruz ya artık teknoloji çağındayız, elimizdeki telefon ile her işimizi yapabiliyoruz. Madem ki akıllı telefonlar ve tabletler artık hayatımızın bir parçası oldu. O halde onları hayırlı işlerimiz için de kullanabiliriz. Bu yazımızda sizlere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın faydalı ve kullanışlı 5 uygulamasından bahsedeceğiz inşaAllah.

1. Elif Ba Uygulaması

Bu uygulama ile kendi başınıza Kur’an-ı Kerim’i güzelce okumayı öğrenebilirsiniz. İçerikte gerekli olan harf ve hareke bilgileri ile özet olarak bazı okuma kuralları da sizlere sunulmuştur. Kur’an-ı Kerim öğrenmeye yönelik olarak;

* Arapça harflerini sesli dinleme desteği ile öğrenebilirsiniz.

* Elif Ba cüzünün içeriklerini görüntüleyebilir ve sesli dinleyebilirsiniz.

* Tecvid derslerini takip edebilirsiniz, içeriği görsel örnekler ile zenginleştirilen bu uygulama hem tabletler hem de telefonlarda çalışacak şekilde hazırlanmıştır.

2. Kur'an-ı Kerim Uygulaması

Kur’an-ı Kerim’i ister ayet ayet, ister sure sure, ister cüz cüz sesli olarak dinleyebilirsiniz. Kur’an fihristi ile aramak istediğiniz her kelimeyi arayabilir ve ilgili ayetleri bulup meallerine ulaşabilirsiniz. Takdim bölümü ile Kur’an tarihçesine, Kur’an-ı Kerim’in tanım, isim ve sıfatlarına, meal ve tefsir ile ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Sesli Kur’an dinlenme özelliği ile hatim yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde yer alan kelimeleri hem Arapça hem de Türkçe arama özelliği de bulunmaktadır.

3. Kur'an Sureleri Uygulaması

Diyanet’in bu uygulaması da çocuklara yöneliktir. Uygulama interaktif bazı özellikler içeriyor. Her an her şey olabilir. Sayfalarda ki nesnelere parmağınızla dokunduğunuzda bazı sürprizlerle karşılaşacaksınız. Böylelikle çocuklar hem eğlenmiş hem de öğrenmiş olur inşaAllah.

Kuran-ı Kerim - Sureler

4. Hikayelerle Ayetler Uygulaması

Bu uygulama da yine çocuklara yönelik olarak hazırlanmıştır. Ayetler kısa hikayelerle ve sürpriz görsellerle anlatılmaya çalışılmıştır. Yine bu uygulamada da interaktif uygulamalar yer almaktadır. Dokunulduğunda hareket eden, zıplayan gizli karakterler ile karşılaşacaksınız.

hikayelerle ayetler - diyanet

5. Kitaplık Uygulaması

Diyanet İşleri Başkanlığı basılı yayınlarının mobil ortamda okurlarıyla ücretsiz olarak buluşabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Uygulama da;

* Kitap içi arama,

* İçindekiler bölümüne erişim,

* Kitap ayracı özelliği,

* Ayarlanabilir yazı boyutları ve sayfa rengi,

* Not alma, kopyalama özelliği vb. bulunmaktadır.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 yorum var.

 1. 1

  hem faizin haram olduğunu maddeler halinde anlatıp hemde en iyi kredi seçin reklamlarını sitenizde yayınlıyo olmanız ne kadar anlamsız ve samimiyetsiz!

  • 2

   Kardesim sitedeki reklamları onlar yayınlanıyor en son hangi sitede gezdiyseniz reklam lar onunla alakalı çıkar. Bilip bilmeden hemen celallenmeyin.

  • 3

   Siz bilgisayarınızda ne aratırsanız google reklamı o çıkar. Bilgisayarınızdan kredileri araştırmışsınız belliki google size o reklamları göstermiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>