Chat Kurbanı Bir Kızın Feryadı


0

chat kurbanı müslüman kızEsselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Umuyorum ki bu problemimde bana yardımcı olursunuz. Ben 17 yaşında, liseye giden Arap ülkesinde yaşayan Arap bir kızım.

Maalesef internet hakkında bir şeyler öğrendim, kötüye kullandım ve günlerimi erkeklerle chat yaparak, yasaklı siteleri gezerek geçirdim.

(Bu tarz şeyleri ailemin haberi yokken yaptım, hiçbiri bunları bilmiyor). Dindar ve erkeklerle chat yapan kızlardan nefret eden biri olmama rağmen.

Bu şekilde aynı ülkede yaşayan fakat farklı bir milletten 21 yaşında bir çocuğu tanıdım. Bu şekilde chatleşmeyi gerçek ve bozulmamış “yalnızca Allah rızası için” olan aşka dönüştürene kadar devam ettik.

Bana dinin gereklerini öğretip doğruluk ve hidayet konusunda beni yönlendiriyordu. Onu bir kamerayla görmeme izin verdi, bazen de beraber namaz kıldık.

Daha sonra bana vücudunun bazı kısımlarını göstermeye başladı ve bu bende çirkin bir davranışa bağımlılık oluşturdu. Bu durum bir ay kadar devam etti ve birbirimizden birçok şey öğrendik. Sesli sohbet ettik ve ben ona güvenerek beni, saçlarımı ve vücudumun bazı kısımlarını görmesine izin verdim. Ona olan aşkım daha çok büyüdü ve yalnızca onu düşünüyordum öyle bir dereceye kadar ki derslerime odaklanamıyordum, sonuç olarak eğitim alanında seviyemin düşmesine sebep oluyordu.

Sonra bana nerde yaşadığını söyledi, ben de ona söyledim. Bir süre sonra onu cep telefonundan aradım ve bana verdiği bilginin doğruluğunu test ettim. Bana benimle evlenmek istediğini söyledi, ben de teklifini kabul ettim. Halbuki kuzenimle evlenmem gerekiyordu bu yüzden şuan ailemin onaylamamasından çok korkuyorum özellikle beni bu şekilde tehdit ettikten sonra,

“Eğer beni bırakırsan seni küçük düşüreceğim ve resimlerini yayacağım!”

Ayrıca:

“Bana ulaşmak için çevirdiğin numaraları arayacağım ve senin etrafındakilere hakkındaki her şeyi söyleyeceğim.” dedi.

Onunla bu meseleyi tartıştığımda bana bunların yalnızca tehdit olduğunu söyledi fakat ben tehdit ettiğini değil gerçekten bir şeyler yapacağını hissediyorum. Şuan onu gerçekten bırakıp Allah’ın yoluna geri dönmeyi düşünüyorum.
Annem babam da Müslüman ve dindar insanlar. Eğer bir erkekle ilişkim olduğunu ve gerçekten onunla bağlantıda olduğumu öğrenirlerse rezalet çıkmasını ve itibarlarının düşmesini önlemek için beni öldürürler( öldürmekten kastım döverler ve aşağılarlar)

Ne yapacağımı bilmiyorum! Çok korkuyorum,

Yol gösterin istiyorum,

Mutlu ve güvende olmak istiyorum,

Düşünmekten ve korku dolu duygulardan hasta oldum.

Lütfen bana yardım edin. Bu problem yüzünden namaz kılmayı bıraktım, genel anlamda ibadet etmeyi bıraktım çünkü hayatımdan çok sıkıldım ve umutsuzum. Eğer ölmezsem kız kardeşlerimin namusu ve geleceği (benimle birlikte) yok olacak ve ben bugün ya da yarın ölmek istiyorum.

Onu bırakmak istiyorum fakat rezaletten korkuyorum. Tekrar arayacak, onu nasıl durdurabilirim? Eğer yoluna dönersem Allah beni affeder mi? Tövbenin şartları neler, nasıl tövbe etmem lazım?

Eski yaptığıma geri dönerim diye korkuyorum? Bir çıkış yolu var mı?

Bu gizli bağımlılığımdan nasıl kurtulabilirim?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum, mailimi bir kenara atmayın.

Lütfen elinizden gelen en kısa sürede bana yardım edin; yardım edebilecek kimse yok; lütfen bana yardım edin, lütfen…

*Hakiki manada derslerle dolu bu kardeşin mesajı burada sona eriyor, ibret almak isteyen birileri var mı?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

6 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Allah Rahimdir Kerimdir biz arkadasa yardimci olamayız gerçekten samimi ise her gün ama her gün teheccûde kalksın ve Allahtan yardım dilesin Allah o Zalimin cezasını verir hiçte korkmasin Allah yardım eder diye düşünüyorum . Saygılarımla.

  2. Kardeşim bu kişi nerde ve nasil iletişime geçe biliriz ben allahrizasi için yardım etmek istiyorum

  3. müslüman kardeşim, ne demekistediğini nasıl bir durumda olduğunu çok iyi biliyorum çok yakından tanıdığım birinin başına da çok çok benzeri geldi. ama farklıolan şey seninki sanaldanmış onunki sanaldan da değildi ve adam ailesini tanıyordu.aynı seni tehdit ettiği gibi onu da tehdit etmişti. ama kızın yaptığıtek şeydua edip Rabbimden yardım istemek af dilemekoldu namazlarına daha da bağlandı ve bir daha asla onunla görüşmedi. adam birsüre kızın peşini bırakmasa da kız ondan korkmadığını ne yaparsa yapsın bi daha onunla konuşmayacağını söyledi aslında içten içe çok korkuyordu. adama korkmadığını hissettirince dualarının ve Rabbimin yardımları sayesinde o dertten kurtuldu. Allah yardımcın olsun. Dualarımız seninle…

    1. Kesinlikle size çok katılıyorum , o zalime korkmadığını göster ve bir daha görüşme ne kadar kararlı durursan o kadar korkar cünkü o bir korkak eğer korkak olmasa tehdit etmez gelip seni Allah rızası ile ister ve seni incitmez ve ayrıca böyle bir insan seni bu kadar inciten biri sana nasıl bir eş olur , hep bunları bu olanları hatırlatacak sana Allaha bol bol dua et bu zalimden kurtulmak için , Allah yardımcın olsun , birde bilmiyorum annenle ilişkini ama bence annene anlat – tecrübeyle sabit-

  4. Selamünaleyküm lütfen bu kızımız ile irtibat kurduğunuzu söyleyin.
    İrtibat halinde olduğunuzu düşünüyorum ve sizden bu kızımızın durumu hakkında bilgi istiyorum, Şayet bana mail adresini verirseniz bizzat onunla konuşmak, ona her anlamda yardımcı olmak istiyorum. Geribildirim sağlarsanız çok memnun olurum. Selam ve dua ile..

  5. Umarım bu tehdit eden şahıstan kurtulmuşsundur kurtulmadıysan da Allah tez zamanda ondan kurtarsın seni ve Allah bir daha doğru yoldan ayırmasın seni