Bu kitabın kahramanı Sensin!


0

            Siyer Çocuk, yılın ilk çocuk yayını Kafama Göre Serisi’nin ilk kitabı olan Afacanlar Kampı’nı okuyucuları ile buluşturdu. Yazar Şeyma Özdemir’in kaleminden çıkan macera kitabı, alışılmışın dışında bir okuma metodu sunması özelliği ile Türkiye’de alanında bir ilk olarak karşımıza çıktı.

            124 sayfa, 30 farklı olay ve birbirinden bağımsız 8 farklı son içeren kitap geleneksel kitaplardan farklı olarak okuyucuna kitabın içinde hissi veriyor. Böylelikle okuyucunun akıcı bir tema içerisinde sebep-sonuç ilişkisini daha sağlıklı bir şekilde kurabilmesini sağlıyor. Ayrıca okuyucuya kendi tercihlerinin nasıl sonuçlar doğuracağını öğretmeyi hedefliyor.

Özetle okuyucu, kitabın kahramanı oluyor. Ara ara sayfanın en altında bulunan seçenekler ile kitabı kendisi yönlendiriyor. Karakterine en uygun seçeneği seçip, sonucunda neler yaşayacağını bizzat tecrübe edebiliyor. Ve öğrendiği değerli bilgileri teorik bilginin aksine yaşam serüveninde öğrendiği için, gerçek hayatta çok daha kolay kullanabilmesine imkân tanıyor.

Kitap, 8-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. İçeriğinde ise arkadaşlar arasında doğru iletişim teknikleri, özür dileme bilinci, öfke kontrolü, empati, pişmanlık, güven, hoşgörü, affedici olma vb. gibi ahlaki değerler olarak isimlendirdiğimiz çok kıymetli bilgileri bilgiye boğmadan eğlenceli bir üslup ile işlediğini görüyoruz. Ayrıca dini değer ve kavramlar olarak; İbadet, Takva, Hadis-i Şerif, Sadakat, Gıybet, Namaz, Teyemmüm, Kıble-Yön tayini gibi konulara da yer verilmiş.

Şeyma Özdemir Kimdir?

1989 Bartın’da dünyaya gelen yazar, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat fakültesini 2012 yılında bitirdi. Diyanet’e bağlı Kuran Kursu’nda hafızlığını tamamladı ve eğitim verdi. Çeşitli kreş ve anaokullarında çalışarak birçok çocuk tiyatrosu yazarlığı ve yönetmenliği yaptı. Akabinde yüzden fazla öğrenciye özel ders vererek bazı eğitim kurumlarına özel eğitim içerikleri hazırladı. Birçok dergi ve dijital platformda yazı yazdı. Ayrıca Nur Avcısı Kutu Oyunu ve Siyer konulu Suffa Mobil Oyunu’nun içerik yazarlığını yaptı.

Halen dijital platformlardaki projelerine ve kitap çalışmalarına devam etmektedir.

Evli, iki çocuk annesi ve Ankara’da yaşamaktadır.  

İnstagram: @hfzseymaozdemir

Kitap Künye Bilgi

Kitap İsmi       : Afacanlar Kampı

Yayınevi         : Siyer Çocuk

Türü                : Macera

Sayfa Sayısı    : 124

Hedef Kitle     : 8-12 Yaş

Yazar              : Şeyma Özdemir

Yazar okuyucularına şöyle sesleniyor:

Hey Kahraman! Yok yok, yanlış duymadın. Kah-ra-man diyorum. Bu kitabı eline aldığına göre sen bir Kahramansın! Bu kitap senin serüvenin, oyuncu sensin. İçinde sen varsın!

Kitapta ummadığın yerlerde pek çok seçeneklerle karşılaşacaksın. Kendine en uygun olanı seçip, okumaya devam edeceksin. Seçtiğin seçenekler seni acı bir sona da götürebilir, maceradan maceraya da sürükleyebilir.

Heyecanlandın değil mi? Evet evet kalp atışlarını duyar gibiyim. Hadi bakalım sözü uzatmayalım o zaman. Seni, senin dünyan ile baş başa bırakalım.

Bakalım bu serüvenli yolculukta seni neler bekliyor…

Afacanlar Kampı’na hoşgeldinn!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı