Davet ve Tebliğ, Haber, İslam

Bu Futbol Takımı Toplu Halde Müslüman Oldu!

Kamerun Futbol Takımı

Kamerun genç futbol takımı oyuncularının tamamı 2 ay süreyle kaldıkları Birleşik Arap Emirlikleri kampından sonra Müslüman olduklarını açıkladılar.

Kamerun’daki fakir, evsiz ve yetim çocuklar yararına Futbol Akademisi tarafından düzenlenen bir organizasyon kapsamında Dubai’de bulunan 20’li yaşlarda toplam 23 oyuncu, İslami ve Hayırsever Aktiviteler Organizasyonu’nun (IACAD) düzenlemiş olduğu bir etkinlikte şehadetlerini yüksek sesle okudular.

IACAD derneğinin kıdemli danışmanı Javeed Khateeb, The National’a yaptığı açıklamada, bu yaşlarda gençlerin genelde sadece futbol oynayıp eğlenmeyi düşündüklerini, Kamerunlu bu gençlerin ise hakiki aydınlanmayı ve imanı aradıklarını ve bunun inanılmaz olduğu söyledi.

Oyuncuların ve antrenörlerin İslamiyet’i kabul etmelerinde İslam’daki barış ve Müslümanlardaki insani vasıfların ve kamp boyunca ülkede başlarına gelen değişik olaylar gibi etkenlerin rol oynadığı belirtildi.

Aynı zamanda Khateeb, Müslümanların yaşayış tarzından çok fazla etkilendiklerini ancak onları en fazla etkileyen şeyin görmüş oldukları saygı ve ikram olduğunu ve bu fakir gençlerin buradaki kardeşleri tarafından bağırlarına basıldığını belirtti.

Burada her biri tam gün mesai olmak üzere iki sezon geçirdiklerini ve sürekli İslam hakkında konuşup tüm sordukları sorulara cevap aldıklarını söyleyen Khateeb, IACAD derneğine yaptıkları seyahat sırasında 2 kişi hariç tüm takımın Müslüman olduğunu, ve bu 2 oyuncunun da hala sorular sormaya devam ettiklerini ve yakın zaman da onların da inşaAllah Müslüman olacaklarını ekledi.

 

worldbulletin.net’ten alınarak tarafımızdan Türkçe’ye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>