Bu Çağda Atılan Taşlara Karşı Ne Yapmalıyız?


0

Taif, Mekke’ye yüz elli km mesafede bir şehir adıdır. Sevgili Peygamber aleyhisselam Efendimizin yirmi üç yıllık hayatında Taif’e iki önemli seferi olmuştur. Bu seferlerin birincisi Medine’ye hicretinden önceki seferidir ve bu seferinde taşlanarak Taif’ten dışarı çıkarılmıştır. İkinci seferi ise Mekke’nin fethinden sonraki seferidir ki, bu ikinci seferi bir fetih seferidir. On yıldan az bir zaman dilimi içerisindeki iki girişi arasında siyahla beyaz kadar fark vardır.

Taif’in bilinmesi bize çok şey öğretecektir. Kaderi yazan Allah’ın hükmünün er veya geç nasıl tecelli ettiğini, sabretmenin mü’min için yegâne çare olduğunu Taif’te idrak edebiliriz. Taif muazzam bir derstir. O ders asırların uzamasıyla değer kaybedecek nitelikte de değildir. Bilakis her geçen gün, siretin diğer konularında olduğu gibi Taif’i biraz daha öne çıkarmakta, bize biraz daha iyi anlaşılır ipuçları vermektedir.

Taşlanmak, dışlanmak, yalnız kalmak, çocuklara, meczuplara havale edilmek dava adamları için asla son değildir. Hüküm Allah’ındır.

Taif, Zeyd’iyle çıktığı yolculuğunda taşlanmaya mahkûm edilmiş bir Peygamber’in hayatındaki olaylar zincirinden bir halkadır. O zincire biz de tutunduğumuza göre Taif her yer, taşlanmaya aday her mü’mindir.

Atılan taşlara karşısında bizim duruşumuz nasıl olmalıdır diyorsanız 20 dakikalık bu mükemmel sohbeti dinlemelisiniz..

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 20 DAKİKA & NUREDDİN YILDIZ

Kaynaklar

https://www.siyerinebi.com/tr/nureddin-yildiz/taifte-yasananlar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir