Liste

Bu 11 Canlı İçinizde Yaşıyor Olabilir

… Bu 11 canlı içinizde yaşıyor olabilir. Umuyoruz ki bu gece uyumakta zorlanmazsınız.

Önceleri, uykumuzda örümcek yuttuğumuzu söylerlerdi, ama bu teori çürütüldü. Bu yazıda ise şu anda içinizde yaşıyor olma ihtimali olan 9 canlı organizmadan bahsedeceğiz. Doğruyu söylemek gerekirse örümcekleri tercih ederdim.

1) Bağırsak Kurdu

Bu canlı sindirim sisteminizde yaşarlar ve orada olduklarına dair hiç bir belirti de yoktur. İçinizde bağırsak kurdu olup olmadığını öğrenmenin tek yolu, dışkınızda asalaklar olup olmadığını kontrol etmektir.

2) Uyuz Böceği

Bu canlı, uyuz adı verilen, vücutta döküntülere ve kaşınmaya neden olan şiddetli bir deri hastalığına sebep olur.

3) Hamam Böceği

Eğer bir hamam böceği istilasıyla karşı karşıyaysanız, kulak tıkacı olmadan uyumak istemeyebilirsiniz, çünkü bunlar kulağınızın içinde gezinmeyi en çok seven böcek türüdür.

4) Göz Kurdu

Bu kabusumsu parazit, vücudunuza herhangi bir yerden girebilir ama özellikle en son vardıkları yer çok korkunç. Vücudunuzda gezerler en sonunda da gözünüze yerleşirler.

5) Kulağakaçan Böceği

Ender görülen bir böcek olmasına rağmen, zaman zaman ortaya çıkıp kulak kanalınıza girip sizi çıldırtmasıyla tanınır.

6) Candiru Balığ

Bu cinsel sapık ile karşılaşmamayı dileseniz iyi edersiniz. Bu mendebur balık insanların idrar yoluyla dışarıya saldığı amonyağa ilgi duyar. Candiru balığı, hayvanların ve insanların boşaltım sistemine kaçması ve özellikle de cinsel organlara hastalık bulaştırmasıyla tanınır.

7) Kancalı Kurt

Bu vampirimsi yaratıklar bağırsaklarınızda yaşarlar ve kanınızdan beslenerek demir eksikliğine sebep olabilirler.

8) Güve

Çok sık görülmese de güveler kulağınıza girebilirler ve çıkarmak çok zordur. Doktorların çok dikkatli bir şekilde cımbız kullanarak çıkarmaları gerekir.

9) Kurtçuk

Bu tiksindirici yaratık insanların üzerinde bulunur. Ve saç derisi hastalıklarının çoğuna bu yaratık sebep olur. Kuaförlerin müdavimi olmak istemiyorsanız, çöp kutularından, ölü hayvanlardan ve bozuk yiyeceklerden uzak durun.

10) Haziran Böceği

Bu böcek, bazı insanların kulağında ve ağzında bulunur ve duyma bozukluklarına neden olur.

11) Sinek

Maalesef bu böcek yumurtalarını, üzerinizde herhangi bir yere bırakabilir. İnsan derisinin altında, ağız içinde ve hatta gözlerin içinde bile bulunabilir.

Üzgünüm, biliyorum ki şu anda her tarafınız kaşınıyor. Lütfen yatmaya gittiğinizde bu canlıları düşünmemeye çalışın, tabi eğer şimdi uyuyabilirseniz. Tüm arkadaşlarınızı tiksindirmek için bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 yorum var.

 1. 1

  Ne kadar tiksindirici ve korkutucu olsalar da, bizlere daha çok şükretmemiz gerektiğini hatırlattılar. Oysaki bu gördüklerimiz etrafımızı çepeçevre kuşatmış olan milyonlarca tehlike ve tehditten sadece bir kaçı. Rabbim hepimize muhafaza buyursun inşa’Allah. Ya Sâmed; sen hiç bir şeye muhtaç olmayan ama yaratılan herşey sana muhtaç olansın. Bizler sana daima muhtacız, bizleri bir an olsun rahmetinden uzâk etme. Amin.

 2. 2

  Selamun aleyküm:Mekteb-i Suffagah son dönemlerdeki en favori Facebook sayfam çünkü ziyadesiyle faydalanıyorum.Yaptığınız işi gerçekten de önemsediğinize inanıyorum.Ne var ki böceklerle alakalı okuduğum yazıda bazı resimlerin altına yaptığınız yorumlar hiç de hoş değil.(İğrenç,tiksindirici vb..)Bu yorumları yapmak yerine bunların yaratılışındaki hikmetleri araştırıp paylaşırsanız amacınıza uygun hareket etmiş olursunuz.Naçizane bir hatırlatma.Allah`a emnanet olun.Saygılarımla.

 3. 3

  Gereksiz bir listeydi. Ve bu siteye yakışmayan bir içerik. bir an önce kaldırmanızda fayda var bence.

 4. 4

  Yahu biraz dini şeyler okuyayım diye girdim siteye , terlettiniz. 😀 lütfen kaldırsanız iyi olur…

 5. 5
 6. 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>