Eğlence, Liste, Yaşam

Boş Vakitlerde Yapabileceğiniz 6 Müspet Hobi

Hiç boş vaktim yok dememize rağmen birçok boş vakte sahibiz aslında! Tembelliğimizden dolayı hiçbir etkinliğe zaman ayırmıyor veya bir hobi edinemiyoruz. Ya da ilgimizi çekecek bir hobi bulamıyoruz. Bu yazıda ilginizi çekebilecek hobilere yer vereceğim umarım yazı amacına ulaşır ve boş vakitlerinizi eğlenerek geçirirsiniz inşAllah!

1. Yazı Yazmak

İnsan dünya içinde bir dünya aslında. İçinde kocaman duygular, düşünceler  barındıran. Bazen hiç kimseye anlatamayız derdimizi çünkü güvenemeyiz insanlara. Bu zamanlar için en güzel çözüm yazı yazmaktır. Aklımızdan geçenleri kağıda dökmek içimizde taşıdığımız dünyanın yükünü azaltacaktır.

2. Tezhip

Tezhip, altınla süsleme sanatıdır. Genelde İslami kökenli yazıların etrafında yer alır. Bu sanat size ince düşünme ve sabretme konusunda büyük bir katkı sağlayacaktır.

3. Origami

Kağıt katlama sanatı. Bir parça kağıttan ne yapılabilir ki demeyin, kağıtlardan kendinize ait koca bir dünya oluşturabilirsiniz.

4. Minyatür

Bir resim dikkatli bakıldığında görülenden çok daha fazlasını içerebilir aslında. İçinde binlerce olay ve ortam barındırarak durur karşınızda minyatür sanatı.

5. Cam Üfleme

Cam sert ve kırılgan. İstediğiniz şekle sokmanız imkansız gibi. Ama cam üfleme sanatı ile hayal gücünüzü cama üzerinde aktarabilirsiniz.

6. Ahşap Boyama

 Eski zamanlarda insanlar sahip oldukları ahşapları boyayarak evlerinde sergilerlerdi. Zamanla gereken önem verilmeyip bir kenara itilmiş, artık tekrar gün yüzüne çıkması gereken bir sanat dalı.

BİLGİ:

Listemizde yer alan Tezhip, Minyatür ve Ahşap Boyama gibi hobiler için ülkemizde İSMEK (Hayat Boyu Öğrenme Merkezi)’nden ücretsiz eğitim alınabilmektedir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>