Birleşik Arap Emirliklerinin Zulmü


0

Dr. Amer Alshava (Amir Eşşava), Filistin kökenli bir Türkiye Cumhuriyeti vatadaşı. Üniversitelerde ders verir. Ticaretle uğraşır. Filistin’in dertleriyle ilgilenen -mesela Mescid-i Aksa’nın çevresindeki Filistinli nüfusunu korumaya ahdeden- sivil toplum kuruluşlarına elinden geldiğince destek verir.

amir eşşava birleşik arap emirliklerinin zulmü

Öyleydi. Şimdi zindanda. Bundan 40 gün evvel Dubai’de tutuklanıp Abu Dabi’ye götürüldüğü biliniyor. Türk eşi Emel Hanım’a telefon açıp bu kadarını söyleme imkanını bulmuş. Bir daha da kendisinden haber alınamamış.

Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti nezdinde girişimlerde bulundu. Dubai’deki elçiliğimiz vasıtasıyla Amer Alshava’nın durumunu sordu. Bakan Çavuşoğlu bizzat da devreye girdi. Ne var ki bu resmi girişimlerden hiçbir netice alınamadı. Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti, Türk vatandaşı Amer Alshava’nın niye tutuklandığını, şimdi nerede ve ne halde olduğunu, hakkında hangi işlemlerin yapıldığını yahut yapılacağını Türkiye Cumhuriyeti’ne bildirmeye tenezzül etmedi. Tek kelimelik bir açıklama yapmaya bile tenezzül etmedi.

Birleşik Arap Emirlikleri zaten öteden beri insanların kaybolduğu kara bir delik. Batı ülkeleri veya İsrail’in himayesindekiler hariç, her ülkenin vatandaşları orada sorgusuz sualsiz tutuklanıp kayıplara karıştırılabiliyor. “Bu sefer sert kayaya çarptılar, Türkiye Cumhuriyeti bu rezilliği sineye çekmez” diyebiliyor muyuz? Diyebilmeliyiz.

Dün Türkmenistan’da Türkiyeli bir öğretmenin zindandan çıkmasını sağlayan sevgili cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz; Amer Alshava’nın serbest bırakılması için de bizzat devreye girsin. Birleşik Arap Emirlikleri’nin tavrı, Türkiye’nin haysiyet ve şerefine bir kasıttır. Bu zulme va aşağılamaya asla göz yumulmamalı.

Bir tarafta Mecid-i Aksa’ya saldıran İsrail, öbür tarafta Mescid-i Aksa’nın selameti için çalışanlara kan kusturan Birleşik Arap Emirlikleri… Amer Alshava’nın tutuklanmasının, Mescid-i Aksa etrafındaki evlerin İsrailliler tarafından ele geçirilmesinde Birleşik Arap Emirlikleri bankalarının aracılık rolü oynadığı yönündeki haberlerle aynı zamana denk gelmesi enteresan. Bu da geçsin kayıtlara.

Sorunun bir an önce çözülmesi ve Amir Eşşava’nın evine dönebilmesi için başlatılan imza kampanyasına siz de bir imza atın, ümmetin sorunlarına kayıtsız kalmayın.

Tıklayın: https://secure.avaaz.org/en/petition/Hazza_bin_Zayed_Al_Nahyan_UAE_National_Security_Advisor_Stop_enforced_disappearances_in_UAE_and_release_Dr_Amer_Alshava/?lrRzcbb&pv=25

 

Kaynak: http://haber.stargazete.com/yazar/birlesik-arap-emirliklerinin-zulmu/yazi-963179


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı