Haber

Birer Birer Bin Oldu! :)

Mübarek Ramazan ayının başında, Bir Ümmet Projesi (birummetprojesi), Muallim İlim ve Kültür Derneği ile büyük projeye başlayacağını duyurmuştu.

Bu anlamlı projede, Büyükçekmece Muallim Kuran Kurslarında hafızlık derslerinin yanı sıra ilk- orta- lise ve üniversite eğitimi gören yetim ve tamamı ihtiyaç sahibi çocuğun, bir yıllık harçlıklarının toplanması hedeflendi. 

Bu güzel evlatlar, mazlum coğrafyaların çocuklarıydı…

indir-1436663365.jpg

Bir Ümmet Projesi ekibinin üçüncü çalışması olan İnfak Seferberliği projesinde öncelikle, iki haftalık İnfak Seferberliği Kampı düzenlenerek, insanlar infak konusunda tafsilatlı bir biçimde bilgilendirildi. 

Ardından ekip, yaşları 8 ila 24 arasında değişen 250 çocuğun yıllık harçlık masraflarını toplamak adına, hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı.

Pek çok sosyal platformda yapılan uzun çalışmalar ve duyurular sayesinde, hedeflenen 300.000 liralık miktarın tamamına Ramazan ayının son günlerinde ulaşıldı ve projenin tamamlandığı duyurulup hesaplar kapatılı! 🙂

Ramazan ayının bereketi, katkı sağlayan tüm Müslümanların hassasiyeti ve az ya da çok demeden safi bir niyetle gayret etmeleri neticesinde, bu güzel sonuç meydana geldi. 

Bazı insanlar 2000 lira gönderdi, bazıları ise 2 lira… Ancak o 2 liranın bereketi başarıyı getirdi. Allah adına ve Allah namına hizmet aşkıyla yapılan bu anlamlı çalışmaları duyurmak da elhamdulillah, bizlere nasip oldu…

Allah bu tarz çalışmaların sayısını arttırsın ve hepimizden kabul buyursun inşaAllah! Amin. 🙂

Not: Proje tamamlanmış olup artık duyurulan hesap üzerinden yardım kabul edilmemektedir. Yardım ulaştırmak isteyenlerin Muallim İlim ve Kültür Derneği ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Sitemizin yardım faaliyetleri için herhangi bir aracılığı yoktur.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>