Haber, Kültür, Tefekkür

Bir Mültecinin Gözünden Türkiye

Bosna savaşı sırasında Türkiye’ye “misafir” olarak gelen, ve 2 yılı o dönemde olmak üzere Türkiye’de toplam 10 yıl yaşayan boşnak bir kardeşimizin bizlere bir mesajı var. Buyrun okuyalım:

Misafirimizin hikayesi

 

 

Bazı insanlar unutulmazlar

 

Ensar ve Muhacir Olabilmek

Her ne kadar arada iyiliğe karşı nankörlük eden, muhacir olmayı beceremeyen kişileri görsek de, ensar olmayı beceremeyen, kalbi taşlaşmış insanların da olduğunu unutmamamız gerekir. Emine kardeşimizin de dediği gibi, zaman zaman yaptığımız iyiliğe karşı nankörlük eden insanlara şahit olsak da, biz, “biz” olmaktan, iyilik yolundan vazgeçmemeli, Allah’ın bizden istediğini yapmaya devam etmeliyiz.

Biz ensar olalım, melekler bizi öyle bilsin, insanlar bizi böyle tanısın, muhacir olamayanlar da kendileri utansınlar. Bu dünyada bundan dolayı göreceğimiz zarar, faydadan daha az olacağı gibi, ahiretimiz için ise mutlak bir yatırım olacaktır inşallah.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>