Liste, Ramazan

Bereketli Ramazan Bir Ramazan Programı [2. Kısım] (Ramazan Ne Değildir?)

Kendilerini Allah’ın dinini yok etmeye,yok edemezlerse sulandırmaya adamış güçlerin ve onlara bilerek bilmeyerek alet olanların ortaya çıkardığı,kulların zevkine uyumlu  İslam anlayışının eritmeye başladığı Ramazan düşüncesine karşı asıl  Ramazanın ve orucun ne olduğunu anlayabilmek için önce Ramazanın ne olmadığını anlamalıyız.

1. İftar Ayı Değildir, Sahur Ayıdır Oruç Ayıdır.

Ramazan ayı, dünya nimetlerinin elinin altında bulunduğu halde, Rabbinin emri olduğu için yemeyen-içmeyen, şehvetlere karşı sabır imtihanını kazanmaya çalışan mü’münlerin ayıdır

Bizim iftara gösterdiğimiz hassasiyet sahurdadır. Orucun başlangıcı sahur,bitişi ise iftardır.Başlangıca gösterilmeyen ilgi ,bitişe gösteriliyorsa anlattığı şey hoş değildir.

2. İsraf Ayı Değildir, Zühd ve Bereket Ayıdır:

Mal ve vakit israfı zamanların hiçbirinde hoş değildir şüphesiz. Hele hele Ramazan ayı mal ve vakit israfı için hiç uygun değildir.

3. Gerginlik Ayı Değildir,Tahammül Ayıdır:

Oruçlu olduğu için sinirlenen,esip gürleyen,vurup kıran müslüman hatalıdır.

Sadece açlığa değil nefsin kabardığı herşeye tahammül gösterme ayıdır.

4. Seyahat Ayı Değildir:

Şehir şehir, cami cami dolaşmak Ramazanın bağlantısız işlerindendir.Müslümanlar içi tatil sezonuna dönüşmüş Ramazan ruhsuz bir Ramazandır.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>