İslam, Yaşam

Baskılanmış(!) Müslüman Kadınlar

İslam kadına en temiz hakları vererek, en yüksek ayrıcalıklara nail ederek, iffetle süsleyerek ve daha birçok şekilde mübarek kılarak kadını onurlandırmıştır. O halde neden birçok insan ve Müslüman olmayanlar Müslüman kadınlara aşağıdan bakıyor ve onları “baskılanmış” kadınlar olarak etiketlendiriyor?

Ben Müslüman bir kadın olarak, durun size gerçek özgürlük nedir açıklayayım.

Özgür kadınlar, kendilerini hayâsızca soyarak magazin dergileri, satış yaptırabilmek uğruna arabalar için poz veren kadınlar değildir.

Özgür kadınlar çevrelerine biraz daha cazibeli görünebilmek için kozmetik sektörüne milyarlar harcayacak kadar kendilerini güvende hissetmeyen kadınlar değildir.

Özgür kadınlar bir erkekten “Çok etkileyicisin” yorumunu duyabilmek için kışkırtıcı bir biçimde giyinen kadınlar değildir.

Özgür kadınlar kendini değerli hissedebilmek için bir erkeğin iltifatına muhtaç olan kadınlar değildir.

Özgür kadınlar özgüvenlerini arttırmak, toplumda kendini kabul ettirmek uğruna kendilerini makyaja boğan, eğlence gecelerinde oradan oraya savuran kadınlar değildir.

Kesinlikle özgür kadınlar erkeklerin ardında, materyalist güzellikler ve modanın ardında köleleşerek her daim daha güzel, daha cazibeli ve daha çekici olmanın yollarını arayan kadınlar DEĞİLDİR.

topuklu ayakkabı ruj mini etek

fdzf

Özgür kadınlar Allah’a itaat etmek için kendilerini mütevazılıkla örten ve erkeklerin arzularına ve zevklerine boyun eğmeyen kadınlardır.

Özgür kadınlar kendilerine ve vücutlarına saygı duyarak moda tasarımcılarının önünde soyunmaya müsaade etmeyen kadınlardır.

Özgür kadınlar Cenneti hak eden ve ölümden sonra da bir hayat olduğu gerçeğinin farkında olan kadınlardır.

Özgür kadınlar hayatın anlamını özümsemiş, yaşamın kıymetini ve güzelliğini idrak etmiş kadınlardır.

Özgür kadınlar iffetleriyle ve inançlarıyla, dinini yaşamaktan gurur duyan kadınlardır.

Özgür kadınlar kadınlığın değerinin farkında ve güzelliklerini yalnızca hak eden insanlar için koruyan kadınlardır.

Özgür kadınlar çocuklarının Allah’tan gelen birer nimet olduğunun bilincinde ve bunun için şükreden kadınlardır.

Özgür kadınlar tüm hayatları boyunca yalnızca Allah’a boyun eğen ve hayatın üstesinden gelebilmek için dış dünyanın ve erkeklerin ilgisine boyun eğmeyen kadınlardır.

Özgür kadınlar ışıltıların ve parıltıların arkasında koşmayarak hedeflerini Ahirete koyan kadınlardır.

Özgür kadınlar diğer kadınları kendilerinin kardeşi olarak görüp onlara şefkat ve ilgiyle yaklaşan kadınlardır, onları birer rakip olarak görmezler.

Özgür kadınlar kendilerinden önceki onurlu ve değerli kadınlar gibi, Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ‘in eşleri, kızları gibi mütevazılıkla giyinen kadınlardır.

Özgür kadınlar İslam’ın kadınlarıdır. O yüzden bir Müslüman kadına “baskılanmış” demeden önce iki kez düşünün! Allah bizi özgürlükle şereflendirdi, biz hakiki özgürlüğün ne demek olduğunu biliyoruz ve en güzel özgürlüğün zevkini çıkarıyoruz. Elhamdülillah!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>