Aşama Aşama Galaksi Desenli Çanta Boyama


1
1 Beğeni

Galaksileri kim sevmez, siz de eşyalarınızda galaksi desenleri görmek isteyenlerdenseniz bu içerik tam size göre. Ben yapamam, zor görünüyor demeyin, çok basit ve çok pratik yapımı var. Mutlaka denemelisiniz. Gelin beraber yapalım:

1. Gerekli Malzemeler

Gerekli malzemelerimiz: siyah bir çanta, başlıca olarak siyah, beyaz, lacivert, kırmızı akrilik boyalar, isteğe bağlı olarak altın rengi akrilik boya da kullanabilirsiniz; lateks eldiven – eldiveniniz yoksa da akrilik boya kullanacağınız için elleriniz bol su ve sabunla yıkamanız durumunda boyalar çıkacaktır; pamuk, fırça ve boya paleti – paletiniz yoksa herhangi bir tabağı da kullanabilirsiniz. 

Kırmızı ve lacivert renklerini aynı miktarda karıştırarak mor; lacivert ve beyaz rengi karıştırarak mavi; siyah ve beyaz rengi karıştırarak gri rengi elde edeceksiniz.

2. Boyamaya Başlıyoruz

Bir parça pamuk alarak çantamızın bir köşesinden boyamaya başlıyoruz. Önemli olarak şunu belirtelim ki boyama işlemini geri alamayacaksınız. Boyamayı hemen yapmışsanız, ıslak mendil ile tamamını olmasa da boyanın bir kısmını çıkarabilirsiniz. Fakat yanlış yapmaktan korkmayın, üzerine boyama yapabilirsiniz. Hayal gücünüze bırakın.

3. Gri Renk

Renkler ve desenler tümüyle size ve hayal gücünüze kalmış, fakat bir kaç ton ile boyut efekti vermek için aşamaları dikkatlice takip etmeniz gerekiyor. İlk olarak gri boya ile bir kaç yere fotoğrafta olduğu gibi boyama yapıyoruz.

4. Mor Boya

Yine bir parça pamuk ile bu kez mor renkle galaksiler boyamaya devam ediyoruz. Çantamızın kapağını açıp önce alt tarafını boyuyoruz.

5. Lacivert ve Mavi Boya

Dilerseniz bir kaç yere çok hafif mavi ve lacivert renkler ekleyebilirsiniz. Pamuğu boyaya çok az batırıp çantanın üzerine hafif darbelerle vurmanız yeterli olacaktır.

6. Çantanın Kapağını Boyuyoruz

Çantamızı ilk başta kapağını açarak sadece alt tarafını boyamıştık, boyalar hızlıca kuruyor, kuruduğu zaman kapağını kapatarak çantanın alt tarafındaki galaksi desenlerine uygun şekilde kapağında da aynı renk boyalarla deseni devam ettiyoruz.

7. Boyut Verme

Başlıca olarak gri, mor ve lacivert renklerle ilk katman olarak galaksi deseninin altyapısını oluşturduk. Bu aşamadaysa her rengin üzerine bir ton daha açığı ile boyut kazandıracağız. Tabii ki yine çantanın kapağı açık olacak şekilde, yine ilk olarak alt tarafını boyuyoruz. Bunun için ilk boyama yaptığımız renklerin içerisine çok az beyaz boya ilave ederek bir ton daha açık renkler elde ediyoruz. İlk kat boyama işlemi bitmeden beyaz boya katma işlemini yapmayın ki olası bir durumda koyu renkleri yeniden yapmanız gerekmesin. Dilerseniz beyaz boya katarak boyut kazandırma işlemini bir kaç ker uygulayabilirsiniz. İlk olarak lacivert renge çok az beyaz boya ekleyip çantamızın üzerindeki lacivert rengin kenarlarından yarım santim boşluk bırakarak mavi ile boyama yapıyoruz. Boyutlu görünmesi için lacivert rengin de görünmesi gerekiyor.

8. Mor ve Gri Renklere Boyut Kazandırma

Lacivert renkte olduğu gibi, gri ve mor rengin de üzerine daha açık tonlarda boyama yaparak boyutlu bir görünüm elde edeceksiniz. Bunun için yine mor ve gri renge çok az beyaz boya katarak mor ve gri rengin üzerine, kenarlarından yarım santim koyu renkler görünecek şekilde boyama yapmanız gerekiyor. Boyalar kuruduktan sonra çantanın kapağını kapatıp, bu işlemleri kapağı için de, tüm çantadaki desenlere uygun şekilde boyamayı devam ettiriyoruz.

9. Altın Rengi Boya

Bu aşama isteğe bağlıdır, çünkü altın rengi boya diğer akrilik boyalar gibi uygun fiyata olmayabiliyor. Eğer isterseniz siz de altın rengi akrilik boya ile çantanın bazı yerlerine diğer renkler gibi bir kaç desen çizebilirsiniz.

10. Yıldızlar ve Gök taşları da Çizelim

Ve en son aşamada tüm boyalar kuruduktan sonra fırçamızı beyaz boyaya batırıp çantaya dokundurmadan sert darbelerle beyaz boyayı çantanın üzerine sıçratıyoruz. Ebru sanatında fırçadaki boyayı sıçratma mantığıyla aynı yapılıyor. Etrafa boya sıçrama ihtimali yüksek olduğundan dilerseniz bu işlemi yaparken çantanızın altına büyük gazete ve ya poşet serebilirsiniz. Beyaz boyayı sıçrattıktan sonra fırçanın ucuyla bir kaç yere göktaşı ve ya kayan yıldız gibi ince beyaz çizgiler de ekleyebilirsiniz. Çok hoş görünecektir.

11. Ve Galaksi Çantamız Hazır

Hızlı kurur fakat yine de açık havada üzerine su gelmeyecek bir şekilde 1 gün bekletmeniz daha iyi olacaktır, böylece üzerindeki boyaların kokusu sizi rahatsız etmez. Rugan çantalar dışında diğer tüm materyallerde yağmurda ıslansa bile çantanızın boyasına bir şey olmayacaktır. 

not: videoda en son aşama olarak şeffaf oje sürülüyor, fakat bu aşama şart değil, sadece akrilik boya kullanmanız yeterli oluyor.

12. Videolu anlatım ile de tüm aşamaları izleyebilirsiniz:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
2
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı