Liste

AppStore’da En İyi 11 İslami Uygulama

1. Ezan Vakti Pro

Mobil dünyanın en çok kullanılan ve beğenilen Ezan programı… Bulunduğunuz şehre göre ayarlanabilen, Ezan vaktinde ve vakitten önce çalan alarm, hafızlardan dinleyebileceğiniz takipli Kuran-ı Kerim, birçok dilde meal seçeneği, meal fihristi, ayetin üzerine tıklandığında çıkan Elmalılı’nın tefsiri, nafile namazları, kuran okuma, sünnete uyma gibi günlük çetele ve Kuran-ı Kerim, Kütüb-i Sitte İlmihal(Ömer Nasuhi Bilmen) ve Risale-i Nur gibi zengin kütüphanesiyle dini yaşam yardımcısı ve uyarıcısı olarak adlandırabiliriz.
Yalnız Kuranı Kerim’de aynı ayetin tekrarlarına rastlayabilirsiniz, dikkat edin!

unnamed

2. iMürşit

Diyanet onaylı Kuranı Kerim, sesli ve birçok dilde meal, Ö. Nasuhi Bilmen ve E.Hamdi Yazır’ın tefsiri, Riyazüs Salihin gibi hadis kitapları, İslam ilmihalleri, İslam tarihi ve Efendimiz’in(s.a.v) hayatı gibi kitaplarıyla ve daha birçok özellikleriyle telefonunuzu adeta kütüphaneye çevirecek güzel bir uygulamadır.

Uygulama ücretlidir.

resim2_imursit-kuran-2

3. Dinayet Kitaplık

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan meal, ilmihal, Peygamberimiz’in(s.a.v) hayatı, Riyazüs Salihin, dualar gibi kitapların mobil ortamda okurlarıyla ücretsiz olarak buluşabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Kitaplar üzerinde notlar alabilir, istediğiniz metni kopyalayabilir, önemli sayfaları işaretleyebilirsiniz.

icon220x220

4. Quran

Kuran’ı Arapça’nın yanında çevirisiyle (Fransızca, İngilizce hatta açıklamasını ve mealini içerecek şekilde) birlikte okuyabilirsiniz. Çevrimdışı dinlemek için sûreleri indirmeniz gerekmektedir.

20’den fazla hafız olmasına rağmen Türk hafız veya okuyucu bulunmamaktadır.

screen568x568 (1)

5. Ayat Holy Quran

Kuranı Kerim metin araması, tecvid kurallarına göre renk özelliği, 20’den fazla dilde meali, birçok hafızdan sesli dinleme, 6 Arapça Tefsir, İngilizce ve Arapça dil seçeneği gibi birçok özelliği bulunan Kuranı Kerim uygulamasıdır.

Ayat Holy Quran

6.Kuran Ezberlemek

Kuranı kolayca ezberlemenize yardımcı olacak bir uygulamadır. Ayetin dinleyici tarafından tekrarlanması için okuma sonrası bekleme süresi vardır. Sheik Mishary Al-Afasy tarafından seslendirilir.

Sadece 30.cüz ücretsizdir, tam sürümü ücretlidir.

screen568x568 (2)

7.Hadis Külliyatı

Sahih ve güvenilir hadis kitapları olan Sahih-i Buhari, Sahih-i Müslim, Sünen-i Nesai, Sünen-i Tirmizi, Sünen-i Ebu Davut, Muvatta-ı Malik kitaplarını bir araya getiren bir uygulamadır. Sahih hadisler için Hadis Fihristi uygulamasına da bakabilir, istifade edebilirsiniz.

screen320x480

8. Sorularla İslamiyet

Güvenilir İslami kaynaklar ve sahasında uzman araştırmacılardan faydalanarak sorusu olan kişilere yardımcı olmaya çalışan bir uygulamadır.

ipad-0

9. Fetva Sor

Günlük hayatta karşınıza çıkan problemlerin ve aklınıza takılan soruların karşısında islamın hükmünü öğrenebileceğiniz bir uygulamadır. Sorular Nureddin Yıldız tarafından cevaplanmaktadır.

mzl.gmjgwnhw.175x175-75

10. Siyeri Nebi

Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) ve hayatını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir uygulamadır.

screen320x480 (1)

11.Dini Bilgi Yarışması

Bu program ile dini bilgilerinizi sınayabilir ve yeni bilgileri rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

screen568x568 (3)

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1
  2. 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>