Haber

Amerika’da Bir Havaalanı: Muhammed Ali Havaalanı!

Bismillah

ABD’nin Kentucky eyaletinde bulunan Lousville Havaalanı’nın adının ”Muhammed Ali Uluslararası Havaalanı” olarak değiştirilmesi kararı alındı.

Lousville Muhammed Ali Uluslararası Havaalanı

Muhammed Ali ismi dünyaya geldiği yer olan Lousville’de yaşayacak.

Başarılı sporcu kişiliğinin yanında, hoşgörülü ve insancıl bir Müslüman aktivist olan Muhammed Ali; BBC tarafından yüzyılın Sporcu Kişiliği seçilmişti. Bu isim değişikliğinin de Muhammed Ali’yi onurlandırmak adına bir adım olduğu açıklandı. 

Haber, Muhammed Ali Center tarafından Tweeter’da ilan edildi.

Haber;

Fly Lousville’ın Havaalanının adı ”Lousville Muhammad Ali Uluslararası Havaalanı” olarak değiştirileceği için çok heyecanlıyız. Muhammed’in mirasını memleketinde canlı tutmak, Ali Center’ın misyonu için hayati bir önem arz ediyor. Şampiyon için harika bir doğum günü hediyesi.

cümleleriyle ilan edildi.

Belediye Başkanı Greg Fischer, hem boks sporuna hem de memleketi olan Lousville’e olan katkılarından dolayı Ali’yi övgüyle andı.

En önemlisi ise Muhammed Ali inancı ile ilgili her zaman gururla ve özgüvenle konuşan bir Müslümandı.

Bir sözünde ”Dünyayı dize getirdim fakat huzura eremedim. Gerçek huzurun tek kaynağı Allah’tan hakkıyla korkmak ve ibadet etmektir. Hakiki bir Müslüman olmak benim için dünyadaki en mühim şey. Amerikalı olmaktan yahut siyahi olmaktan çok daha fazla…” demiştir.

Bu vesile ile, sevgili Peygamberimiz Muhammed aleyhisselam‘ın  ismi olan ”Muhammed’in Amerika’da her gün farklı milletten binlerce insanın ziyaret ettiği bir havaalanının adında yer alması bizleri de mutlu etti. Dileriz ki bu ismin derin mübarekliği yola yalnızca bir uçak yolculuğu için çıkan bir çok insanın İslam’ı araştırma ve hidayet yolculuğuna çıkmasına da vesile olur.

Örnek şahsiyetiyle, İslam’ın adının dünya çapında daha fazla duyulmasına ön ayak olan Muhammed Ali’den Allah razı olsun ve ona rahmetiyle muamele etsin.

Amin.

Kaynaklar

Bu haber ilmfeed.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagah.com için Türkçe’ye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>