Acı Vasiyet Afrika’da 5 Bin Kişiye Su Oldu


-1

Yasin Emre Akdoğan yakalandığı amansız hastalığa 12 yaşındayken yenik düştü. Biriktirdiği parayla Afrika’da su kuyusu açılmasını istedi. Babası da oğlu için Kenya’da çeşme yaptırdı.

yasin emre

Anadolu lisesinde felsefe öğretmeni olan Mahir Akdoğan’ın oğlu Yasin Emre Akdoğan, 12 yaşındayken beynindeki kötü huylu tümör nedeniyle 2 kez operasyon geçirdi. Yasin, tüm kemoterapi ve radyoterapi tedavilerine rağmen hayatını kaybetti.  Ancak Yasin’i hayata veda etmeden önce tekerlekli sandalyeye bindirerek alışveriş merkezine götüren aile, burada oğluna biriktirdiği parayla ne istiyorsa almasını söyledi. Yasin’in cevabı aileyi çok duygulandırdı.

YASİN SU OLUP AKTI

Yasin Emre Akdoğan baba ve annesine dönerek, ‘Biriktirdiğim parayla Afrika’da kuyu açtıralım’ dedi. Oğullarını hayatının baharında toprağa veren Akdoğan ailesi Afrika’da su kuyusu projesini gerçekleştiren Yeryüzü Doktorları’na başvurdu. Yaklaşık 2 ay sonra oğlu Akdoğan adına su kuyusu açıldığı haberini alan baba Mahir Akdoğan büyük sevinç yaşadı. Baba Akdoğan, kuyunun yaklaşık 15 bin lira maliyeti olduğunu kaydetti. Yeryüzü Doktorları’nın gönüllüsü olarak Kenya’ya giden baba Akdoğan,  “Oğlumun isminin yazıldığı su kuyusunu gördüğümde çok hüzünlendim. Oğlumun aklına kuyu açtırma fikri nerden geldi bilmiyorum, fakat beni çok farklı bir noktaya taşıdı. Şimdi daha çok kuyu açılması için çalışıyorum” dedi.

İSMİ KUYUDA YAŞIYOR

Beynindeki tümör nedeniyle geçirdiği ameliyatın ardından hayatını kaybeden 12 yaşındaki Yasin Emre Akdoğan ailesinden Afrika’da su kuyusu açılmasını istedi. Kenya’da açılan kuyuya Yasin’in adı verildi. Yasin hayatta olmasa da biriktirdiği parayla açılan kuyu şimdi 5 bin kişiye hayat veriyor.

Kaynak: Star

Siz de bir su kuyusunun açılmasına katkıda bulunabilirsiniz:

https://www.yyd.org.tr/tr/neler-yapiyoruz/kampanyalar/bizim-icin-su-afrika-icin-hayat.html

http://sukuyusu.ihh.org.tr/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir