İslam, Liste, Yaşam

Abdestin Kanıtlanmış 5 Bilimsel Faydası

1. Mikropların Barınmasını Engeller

Gün içerisinde en çok kullandığımız ve madde ile temas halinde olan organımız ellerimizdir. Bu temaslar sonucu sayısız mikrop barınır ellerimizde. Farkında olmadan ellerimiz; ağız, yüz ve cilt ile temas edip mikropların yayılmasına ve böylelikle birçok hastalığın oluşumuna zemin hazırlar. Abdestle sık sık dirseğe kadar yıkanan eller mikroptan arınarak mikrobun diğer bölgelere yayılmamasını da engellemiş olur.

Abdest eller

2. Solunum Yolları Hastalıklarından Korur

Kapalı ortamlar, dışarıdaki kirli hava solunum yolları hastalıklarının temel sebeplerindendir. Soluduğumuz hava ile toz ve mikrop vücudumuza girip yayılmaya başlar. Farenjit, akciğer enfeksiyonu gibi hastalıkların başlaması için büyük bir risk oluşturur. Abdest sayesinde bu mikropları dışarı atarız ve hastalık riskini azaltmış oluruz. Ayrıca burnun yıkanması orta beyni uyarır ve beyindeki kan dolaşımı hareketini sağlar.

Abdest

3. Cildin Direncini Artırır

Yüzün sık yıkanması; cildi taze tutar ve direncini arttırır. Baş ağrılarını ve yorgunluğu alır. Yıllar sonra canlı güzel bir görünüme sahip olmanın sırrı da yine abdest almaktan geçmektedir.

Abdest yüz

4. Damar Sertliğini Önler

Kışın sıcak, yazın soğuk su ile alınan abdest sayesinde; sıcak su ile damarlar genişler, soğuk su ile daralır. Bu durum damarlara esneklik kazandırır. Ayrıca damar sertliğini de engeller.

abdest

5. Vücuttaki Zararlı Elektriği Alır

Ense ve başın mesh edilmesi; lenf sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca; gerek havadan gerek giysilerimizden ve günlük hayatta kullandığımız birçok şeyden dolayı vücudun statik eletrik dengesi bozulur. Bu da insanlarda ruhsal sorunlara (sinirlilik, gerginlik) hem de yüzde kırışıklık gibi fiziksel sorunlara yol açar. Abdest ve özellikle mesh vücuttaki bu elektriğin dışarı atılmasını sağlar. Özellikle de bayanlar; gece-gündüz, koruyucu, yaşlanma ve kırışıklık karşıtı gibi kremlere paralar harcayarak, bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmaya çalışmak yerine abdest almayı deneyebilirsiniz. Üstelik kalıcı bir çözüm =)

Ekran Resmi 2015-01-26 21.49.13

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1
  2. 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>