Kurban Bağışlayabileceğiniz 8 Kurum


0

Bismillahirrahmanirrahim. Velhamdulillahi rabbil alemin. Vesselatu vesselamu ala rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Esselamu Aleykum.Mübarek Kurban Bayramı yaklaşıyor. Rabbimize yaklaşmanın bir vesile olan kurban ayrıca ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek toplumsal bir dayanışmaya sebep olmanın yanında kardeşlerimizin de yardımına koşmamıza vesile oluyor. Rabbimiz celle celaluh Hazretleri mealen şöyle buyuruyor:

” O (kurban)ların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. Fakat sizden O’na (yalnız) takvânız (saygı ve itaatiniz) ulaşır. Size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı tekbir edesiniz (büyüklüğünü anasınız) diye onları sizin fayda ve hizmetinize verdi. (Resûlüm!) Güzel hareket edenleri (cennetle) müjdele!”
(Hac Suresi 37)

Bu güzel ibadeti yapıp aynı zamanda dertli kardeşlerimize deva olmamız için güvenilir vakıflarımız vekaletinizi alarak kurbanlarımızı kesip bağışlıyorlar. Sizin için bu güzel vakıflarımızdan bir kısmını derledik. Unuttuğumuz bilmediğimiz olabilir affola. Allah için koşturan herkesten Allah razı olsun. Bütün vakıf ve derneklerimizi yazmak gibi bir iddiamız yoktur.

Efendimiz aleyhissalatu vesselam hazretleri şöyle buyuruyorlar:

“Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim bir müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir. Kim bir müslümanın sıkıntısını giderirse, Allah da kıyamet gününde onun sıkıntılarından bir sıkıntıyı giderir. Kim de bir müslümanın ayıbını örterse, Allah da kıyamet günü onun ayıbını örter.”

(Buhari,Tirmizi)

“Mü’minlerin dertleriyle dertlenmeyen, onlardan değildir.” 

(Hâkim, Müstedrek, IV, 352; Heysemî, Mecmau’z-Zevâid, I, 87)

1- 100 Bin Tebessüm


Mahmud Es’ad Coşan Vakfı unutulan diyarlardaki kardeşlerimize kurban faaliyetinin 13. yılında da tebessüm oluyor! Dünyanın en kalabalık ülkesi Endonez’ya da kardeşlerimiz günlük 1 dolar ile geçinmeye çalışıyor. Aynı zamanda misyonerlerin kuşatması altındalar. Para karşılığı dinlerinden dönmeye zorlanıyorlar. Allah korusun. Endonezya’da Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan başka ciddi bir faaliyet yok. MEC Vakfı Endonezya hükümetiyle ortak olarak ihtiyaç sahiplerini belirliyor. İzdiham olmadan kardeşlerimiz kendilerine verilen kağıtlarla bağışları teslim alıyorlar. Avustralya’da kesilen kurbanlar soğuk zincir ile Endonezya’ya aktarılıyor. Herşey titiz ve profesyonel şekilde işliyor. Bağışlarınız ilk elden teslim ediliyor. Her aşamayı internetten takip edebiliyorsunuz. Ayrıca Kesim ve dağıtım videoları da vakıf tarafından paylaşılıyor. Dünya’nın öbür ucundaki kardeşlerimize bir tebessüm olmanın yanında belki imanlarını korumalarına bir vesile olacağınızı unutmayın. Allah sizlerden razı olsun. Kurban kesim bedeli 240 Avustralya doları yani yaklaşık 800 Türk lirası civarında. Kredi kartınızla kolayca ödeyebiliyorsunuz.
http://www.100bintebessum.org/

2- İHH İnsani Yardım Vakfı

Mazlumlara ümit Türkiye’nin önemli temsilcisi İHH bu yıl da kurban bağışlarınızı mazlum coğrafyalara ulaştırıyor. Siz de bağış yaparak bir mazlum kardeşlerimize yardım edebilirsiniz. Ne mutlu!
https://www.ihh.org.tr/

3-Hüdayi Vakfı

Ümmete babalık yapan Hudayi Vakfı da Kurban bağışlarınızı topluyor. Kurban yakınlıktır diyen Hüdayi vakfı yardımlarınızı Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş  (Arakan), Bosna-Hersek, Bulgaristan, Burkina Faso, Dağıstan, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler-Moro, Filistin-Gazze, Gana, Gürcistan, Hindistan, Irak, Kamerun, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kırım, Kosova, Makedonya, Mali, Meksika, Moğolistan, Nijer, Pakistan, Rusya Federasyonu, Senegal, Sırbistan (Sancak Bölgesi), Somali, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Uganda, Yunanistan (Batı Trakya)… gibi ülkere ulaştırmayı hedefliyor.
http://hudayivakfi.org/2017-yurtdisi-kurban-bagisi.html

4- Diyanet Vakfı

Diyanet Vakfımız bu yıl da kurbanlarınızı ister yurt dışı ister yurt içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bağış yapmak isterseniz internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
https://bagis.diyanetvakfi.org.tr

5- Beşir Derneği

Beşir Derneği’de ister yurt içi ister yurt dışı kurbanlarınızı kardeşlerimize ulaştırıyor. Yüreklere su serpiyor.
http://kurban.besir.org.tr/ 

6-İddef

İddef Afrika, Asya ve Balkanlarda vekiliniz oluyor sizin adınıza bağışlarınızı ulaştırıyor.

http://www.iddef.org/kurban/

7-Kızılay

Kızılay Kurban bereketi yıl boyu sürsün sloganıyla bağışlarınız ulaştırmaya devam ediyor.

http://www.kizilay.org.tr/

8- Hayder

Hoca Ahmet Yesevi Derneği

Hoca Ahmet Yesevi Derneği bu yıl da Kurban Bayramı’ında vekâletinizle kestiği kurbanların etlerini ihtiyaç sahibi ailelere, ilim yuvası medreselere ve düşkünlere ulaştırıyor. Ayrıca hazır yemek olarak da HAYDER Aşevi vesilesiyle aynı adreslere ulaştırıyor.

Kurban kesiminin yapılacağı ülke ve bölgelerde yaşayan mağdur ve mazlumların ihtiyaçlarına göre belirlendiği organizasyon 3 kıtada gerçekleşiyor.

Elhamdulillahi rabbil alemin. Vesselatu vesselamu ala rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Esselamu Aleykum.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

15 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. tabi ki hayır. bizim hepsini yazmamız mümkün değil güvendiğiniz, bildiğiniz, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak her yere bağışlayabilirsiniz Allah rızası için çalışan.

  1. Bu listeyi yaparken mutlaka bazı ölçüleriniz,yada kırmızı çizgileriniz olmuştur.Bilmek isterim.Aksi taktirde diyaneti yazıp kızılayı yazıp diğer kardeş kuruluşları yazmadığınız zaman şeytana malzeme vermiş oluyoruz.İçimize şüphe düşüyor.Yorum yapan kardeşlerimize:” güvendiğin yere ver” derseniz o zaman bu liste güvenilir olmaktan çıkar.Lütfen ,böyle sıkıntılı konulara girip temiz geçmişinizi, güzel hizmetlerinizi lekelemeyin.Gönül rahatlığıyla takip ettiğimiz bir çalışma tarzınız var,çok güzel bilgiler edindiğimiz bir sayfanız var,kaybetmeyelim.Allah yardımcınız olsun.

    1. Bu listeyi hazırlayan da bir insan ve kendisi ya da çevresinde birilerinin bizzat içinde görev aldığı ya da gıyaben tanıyıp güvendiği kurumların bazılarını derleyip toplu bir şekilde insanların istifadesine sunmuş. Bir kişinin onlarca farklı kurumun hepsini tanıması ya da hepsini listeye eklemesi mümkün değildir. Ayrıca buradakilerin dışında olan kurumlar sakıncalıdır gibisinden bir itham da kesinlikle listede yer almamaktadır. Yorumlarda hepimiz, tanıdığımız ve güvenilir bulduğumuz kurumları önerebiliriz, fakat binlerce kişiden gelebilecek onlarca farklı kurum tavsiyesinin tamamının listeye eklenmesini beklemek pek gerçekçi bir yaklaşım olmasa gerek.

  2. Hayrat yardım enn ücra yerlere dahi gidiyo o kuruluşu eklememis siniz neden güvenilir başlığı verdiniz artık siz güvenilir likden çıktınız benim gözümde

  3. “Güvenilir” yerlere denmesini çok normal buluyorum, masumane söylenmiş böyle bir tavsiyeden kötü niyet çıkarmak hoş değil, zirâ Türkiye’de her zaman bu tür yardım işlerinde istismar edenler çıkabilir, dikkat etmek iyidir.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı