Çocuk, Eğitim, Eğlence, Sanat

3 Adımda Kalem Şeklinde Pratik Çalışma Masası Düzenleyicisi

Rengarenk kalemleriniz, boyalarınız, fırçalarınız, keçeli kalemleriniz sürekli karışıyor ve çok dağınık duruyorsa, hem çok şık hem de pratik yapımıyla kalem şekildeki çalışma masası düzenleyicisinden mutlaka yapmalısınız.

1. Bölümlerin oluşturulması

En basit şekilde malzemelerimizi koymak için 4 bölümden oluşacak şekilde bir düzenleme yapacağız. Kalın mukavva ve ya kartonu önce uzun dikdörtken şekilde kesip, uzun taraflarından birini üçken şeklinde sivri bir halde kesiyoruz. Diğer uzun tarafını ise mukavvanın yarısına kadar gelecek şekilde, mukavvanın kalınlığı genişliğinde (örneğin 0,5 sm) kesiyoruz.

2. Tam tersi olacak şekilde bir parça daha kesiyoruz

İlk parçamızı keserken, sivri ucun karşısındaki taraftan mukavvanın yarısına kadar kesmiştik, aynı boyutta bir parça daha kesip, bu kes sivri ucun tam ortasından yine mukavvanın ortasına kadar mukavva kalınlığında (örneğin 0,5 sm) bir parça kesiyoruz.

3. Parçaları bir birine geçiriyoruz

Fotoğraftaki gibi parçaları birbirine dikkatli bir şekilde geçiriyoruz. Mukavvanın biraz kalın olması çok önemli, aksi halde bir birine geçirirken yamularak istediğiniz şekilde durmayacaktır.

4. Zemin ve Uç kısımları hazırlıyoruz

İlk kestiğimiz ve birbirine geçirdiğimiz dikdörtken parçaların genişliği kaç santim ise (örneğin 10 sm) mukavvamızdan çapı o boyutta olan yuvalak bir parça kesiyoruz. Ve yuvarlak parçanın etrafını renkli kağıt ile çevreliyoruz. Çevresine yapıştırdığımız kağıdın eninin en az 5 sm olması önemli ki içine koyacağımız malzemeler düşmesin.  Parçaların hepsini birbirine yapıştırmak için hızlı kuruyan bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor ki kısa sürede şeklini kaybetmeden yapışsınlar. Sıcak tutkal tabancası bu iş için biçilmiş kaftan. Fakat sıcak tutkal tabancasını kullanırken elinize çok dikkat etmeyi unutmayın. Yuvarlak zemin hazır olduktan sonra iç içe geçirdiğimiz dikdörtken parçaları bu yuvarlağın içine oturtuyoruz. En üst kısmına ise yine istediğiniz renkte kağıttan bir parça keserek kalemin sivri ucunun görüntüsünü veriyoruz. 

5. Ve Kalem şekilde çalışma masası düzenleyicimiz hazır..

İster renkli kalemlerinizi, keçeli kalemlerinizi düzenlemek için kullanın, ister fırçalarınızı, boyalarınızı düzenleme için kullanın. Kullanım alanı sizlere kalmış.

Kaynaklar

Masonry with Avatar

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>