Anti-İslam, Haber, Tarih

11 Eylül’de Ne Oldu?

Asıl soru; 11 Eylül’den sonra neler oldu?

Dünyanın en büyük terör saldırısı olarak hafızalara kazınan 11 Eylül saldırılarının üzerinden 18 yıl geçti. New York’ta bulunan ikiz kulelere uçakla düzenlenen terör saldırısı sonucu yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetti. Bu saldırı ABD tarihinde de bir ilkti. Çünkü ‘süper güç’ ABD ilk kez kendi topraklarında bu kadar büyük bir asimetrik saldırı ile karşı karşıya gelmişti.

Tüm dünya olacaklardan habersizdi. ‘İslami terör’ denen şeyin dünyaya duyurulmasının ardından ABD Başkanı Bush’un kararı ile Amerikan ordusu ilk önce Afganistan’a, iki yıl sonra da Irak’a girdi.

1. Afganista'da 100 binden fazla insan katledilirken, 1 milyondan fazlası göç etmek zorunda kaldı.

2. Irak'ta Saddam'ın kimyasal silahı olduğunu iddia edip daha sonra ''petrol içindi'' diye pişkince bir açıklama yapan Amerikan emperyalizmi, dünyanın gözü önünde 1 milyon insanı katletti.

3. Afganistan'dan da Irak'tan da çekileceğini söylemesine rağmen Amerikan ordusu durmuyordu. Irak'ın ardından Arap Baharı sonrası NATO kapsamında Libya'ya saldırdı ve Kaddafi rejimine son verdi.

4. Aynı dönemlerde Suriye'de iç savaş çıktı ve iç savaşın üzerinden geçen 3 yıl sonra da IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye girdi. Rakka ve Deyri Zor'da tüm şehri yerle bir eden savaş uçakları, ülkenin kuzeydoğusunu PYD ile birlikte kontrol etmeye başladı.

5. Yemen ve Somali'de El Kaide ve El Şebab adı altından hava operasyonlarında bulunan Amerikan ordusu, birçok Müslüman ülkede hava saldırıları ve nokta operasyonları ile teröristlerden çok sivil Müslümanları katletti ve katletmeye devam ediyor...

Duamız, Amerikan medeniyetinin belasını Türklerin elinden bulmasıdır. 

| İsmet Özel

Kaynaklar

Facebook.com/Dünyada Neler Oluyor

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1

    En büyük terör saldırısı olarak tarihe geçti yazmışsınız. Yaşım yetmiyor o olayı bilmiyorum ama mesela abd nin terör saldırıları diye kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>