Hakkımızda

İslamî haberler, çeviriler, videolar, listeler ve benzeri yayınlar bulabileceğiniz müspet bir sosyal ağdır.

Suffagah gönüllüler tarafından yönetilen müspet bir sosyal ağdır. Site içinde kişileri sadece güldürmek, vakit geçirmelerini sağlamak için değil; onları dünyavî ve uhrevî yönden eğitmek amacıyla kültürel, bilimsel ve İslamî konular üretilmektedir. Üretilen içerikler asla çıplaklık barındırmaz, haram ve kanuna aykırı durumları övmez.

(İslamî açıdan değerlendirilmeye kalkıldığında Suffagâh.com bir tebliğ metodu olarak görülebilir. Günümüzde bilginin kolay ulaşılır olması ile ulaşmaya ve öğrenmeye yönelik olan çaba doğru orantıda azalmıştır. Bununla birlikte eğlenceli ve basit olan bilgiye talep artmıştır.

Velhâsıl kelam; Fıkıh, akaid gibi konuları okunmayacak kadar uzun ve sıkıcı yazılar ile anlatılmak yerine resim ve giflerle eğlenceli listeler halinde hazırlayarak 7’den 70’e herkesin zorlanmadan okuması ve öğretilmesi sağlanmaktadır.)

Sitede sadece İslami içerikler yoktur; kişiler, yerler, bilim, felsefe, sanat, kültür ve daha bir çok konuda yayınlar olmakla birlikte haberler, makaleler ve çeviri videolar da bulunmaktadır. Bu sebeple sadece Müslüman bir kitlenin değil, İslama karşı ön yargısı olmayan kişilerinde istifade edebileceği bir sistemdir.

Suffagah | Facebook