İslam, Kur’an ve Sünnet, Liste, Tefekkür

11 Madde İle Dünya Hayatı

Bismillahirrahmanirrahim. Velhamdulillahi rabbil alemin. Vesselatu vesselamu ala rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Esselamu Aleykum. Dünya hayatına dair listelediğimiz bu ayet-i kerime meallerini okuyup kendi durumumuzu kıyaslayalım. Böylece pozitif bir değişim sürecine gireriz inşaAllah.

Read More...

İslam, Kur’an ve Sünnet, Liste

6 Madde İle Cennetteki İmtihan

Read More...

İslam, Tefekkür, Yazılar

Dünya Okyanusu

Dün sahile gittim. Orada oturmuş, devasa Kaliforniya dalgalarını izlerken garip bir şey fark ettim. Okyanus nefes kesici güzellikteydi. Ama güzel olduğu kadar ölümcüldü de. Kıyıdan hayran kaldığımız aynı muhteşem dalgalar, içine girersek bizi öldürebilirdi. Hayatın devamı için gerekli olan su, boğulmaya sebep olarak hayatı bitirebilirdi. Ve gemileri yüzdüren o okyanus, aynı gemileri binbir parçaya ayırabilirdi.

Read More...

İslam

2017’ye Kadar İslam, Ülken ve Kendin İçin Yapabileceğin 4 Şey

Read More...

Video

Ahiretin İçin Ne Plan Yaptın? [Nouman Ali Khan]

Altyazı: كبرها تكبر صغرها تصغر deyimini öğrenmiştik, “Birşeyi büyütürsen büyük mesele olur, küçültürsen küçük olur.” Bu ayet, ahireti büyütüp, dünyayı küçültmek hakkında. Hayat sınavından geçeceğiz. Kariyer yapacağız. Eğitim hayatımızda başarılarımız olacak. Zorluklarla karşılaşacağız. Bunların hepsi orada olacak. Fakat biliyor musun, bunların hepsi geçici. Bunların hepsi geçici. Birgün gelecek ve toplanılacak. Namaz kılacaklar ve cenaze var

Read More...