Editör Ol

Suffagâh.com‘a dair önbilgi edinmek için hakkında sayfasına göz atınız.

Yayınlanan içeriklerde hassasiyetimiz söz konusudur bu yüzden her yazıyı yayınlamıyor ve her talep edeni yazar yapamıyoruz. Aşağıdaki uyarıları dikkate alarak bir konu belirleyip, sağ kısımda bulunan içerik ekle bölümünden ekleyerek tarafımıza incelenmesi için gönderebilirsiniz.

Suffagâh.com‘a konu hazırlarken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Konuyu seçerken ve hazırlarken “Bu faydalı olacak mı?, Bunu ben okur muyum ve paylaşır mıyım?” diye kendinize sorun. Eğer cevap olumlu ise devam edin değilse düşünmeye devam edin.
  • Siyasi veyahut sadece kişileri güldürmek için konu hazırlanmamalıdır. Mutlaka “faydalı” bir bilgi barındırmalıdır. Konunun dini olma zorunluluğu yoktur; Bilim/Teknik/Sanat/Yerler/Yemekler aklınıza gelebilecek yeteğiniz ve ilgi alanınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.
  • Dini konular seçiyorsanız. Ayet ve hadislerle desteklenmelidir ve kaynaklar eklenmelidir. İhtilaflı meselelere değinmemelisiniz. X kişisini, X cemaatini, X grubunu kötülememeli veya övmemelisiniz.
  • Hazırlacak konu liste şeklinde olmalıdır. Fikir vermesi açısından Liste kategorimizi inceleyeyin.
  • Liste kategorimizi incelediyseniz listede ana ve ara başlıklar olmalıdır. Bu başlıkların da dikkat çekici olması önemlidir.
  • Görsel seçerken kaliteli, yüksek çözünürlüklü ve geniş olmasına dikkat ediyoruz. Çıplaklık içeren, küfür barındıran görseller kullanılmamalıdır. Bayan resimleri de aynı şekilde kullanılmaması gerekenler listemizin başını çekiyor.
  • Hazırlayacağınız liste ya orijinal olmalı ya da bir yerden alıntıysa kaynak belirtmelisiniz.
  • İmla kurallarına dikkat etmeli ve noktalama işaretlerini kullanmalısınız. Gereksiz kısaltmalar ve argo kelimeler kullanılmamalıdır.

Yapabileceğinizi düşünüyorsanız şu bağlantıdan “X konusunu hazırlayabilir miyim?” diye talepte bulunabilirsiniz. (Cevap için mail adresinizi kontrol etmeyi unutmayın.)

*Yazarların isim bilgileri gizli tutulur bu sebeple yaptığınız işe riya bulaşmamış olur ve hâliyle emekleriniz âhiret cihetiyle ziyan olmaz.